Важливою складовою змагань світового та європейського рівнів, є телекомунікація. Саме тому фахівці Українського державного центру радіочастот, готуючись до Євро-2012, відпрацьовують комплекс заходів, пов’язаних з проведенням моніторингу радіочастотного спектру, плануванням й присвоєнням радіочастот, а також контролем ввезення та допуску на стадіони радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 

Враховується той факт, що в ході підготовки до Євро-2012, а також  під час футбольних матчів функціонуватиме багато стаціонарних станцій радіомоніторингу, пунктів радіомоніторингу з переносним обладнанням, мобільних станцій радіомоніторингу, які будуть знаходитись поблизу стадіонів, а також безпосередньо у місцях прямої трансляції спортивних подій, зонах тренування футболістів та місцях проживання учасників чемпіонату.

 

На етапі підготовки до Євро-2012 зусилля фахівців з РЧМ будуть спрямовані на визначення реальної зайнятості радіочастот, зарезервованих для потреб організаторів, а, у разі необхідності, й на очищення цих частот від роботи інших РЕЗ. В ході спортивних змагань можуть виникати й радіозавади, що потребуватиме швидкого реагування на них та усунення спеціалістами УДЦР. Причиною  виникнення радіозавдад можуть стати незареєстровані радіозасоби, насамперед, радіостанції безпосереднього зв’язку, робота телекамер, радіо-мікрофонів, моніторів, які мають відхилення частоти або працюють у недозволеній смузі радіочастот.

 

Про нюанси, пов’язані з контролем ввезення та допуску на стадіони радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, розповів заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко. Він зазначив, що у визначені зони стадіонів буде допускатися лише те обладнання, яке матиме відповідне маркування.

 

– Концепція маркування, – сказав Володимир Кіріченко, – залишиться тією ж самою, що й на Євро-2008. Процес маркування будуть здійснювати фахівці УДЦР та Офісу електронних комунікацій Польщі. Передбачається, що позначки поділятимуться на такі типи: дозволено використовувати обладнання на всіх стадіонах в Україні та Польщі; на всіх стадіонах тільки в Україні або тільки Польщі; дозволено використовувати обладнання на конкретному стадіоні конкретної країни.

 

Слід враховувати і той факт, додав Володимир Кіріченко, що при проведенні масових заходів нам доведеться „ознайомитися” з роботою непередбачених заздалегідь пристроїв, навіть саморобних передавачів та приймачів. Тому разом з проведенням маркування відбуватиметься й перевірка РЕЗ на відповідність певним технічним характеристикам.

 

Складні завдання доведеться вирішувати й фахівцям інших управлінь УДЦР. Це стосується розробки уніфікованих форм заяв про видачу дозволів на право ввезення та експлуатації РЕЗ різних радіотехнологій, дозволів на ввезення та експлуатацію РЕЗ, визначення узгоджених з польською стороною тарифів на виконання робіт з опрацювання заявочних документів. Фахівці цих структурних підрозділів також мають забезпечити користувачів необхідним радіочастотним ресурсом, проводити резервування частотного ресурсу, своєчасну обробку отриманих заяв на видачу дозволів на експлуатацію засобів зв’язку, підбір радіочастот тощо.

 

Наразі, фахівці УДЦР продовжують накопичувати досвід забезпечення проведення змагань подібного масштабу в інших країнах, уважно вивчають проблемні питання, з якими стикалися організатори попередніх турнірів.

 

– І ми і польські колеги добре розуміємо, що Євро-2012 має супроводжуватися надійною телекомунікацією, – сказав заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко. – Тому нам потрібно врахувати всі нюанси, відшліфувати кожний рух, передбачити наші дії у випадку будь-яких нестандартних ситуацій. Саме цим ми зараз і займаємося з польською стороною

Start typing and press Enter to search