Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомив директор з питань радіочастотних присвоєнь держпідприємства Євген Мирзаков.

Він, зокрема, відзначив, що оператори стільникового зв’язку докладають багато зусиль для розгортання в Україні мереж стандарту «цифровий стільниковий радіозв’язок IMT-2000 (UMTS)», або простіше кажучи – 3G. Фахівці УДЦР, в свою чергу, оперативно відпрацьовують всі отриманні заявки щодо розрахунків електромагнітної сумісності та видачі дозвільних документів на експлуатацію радіоелектронних засобів мереж 3G.

З моменту проведення у 2015 році тендеру з видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для розгортання мереж 3G, УДЦР отримав від трьох операторів стільникового зв’язку понад 19 000 заявок на розрахунок електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів IMT-2000/UMTS/3G. На сьогодні надано більше 16 800 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів та 16 400 дозволів на їх експлуатацію, що дозволило охопити мережами 3G більше 2 400 населених пунктів України.

Найбільша кількість дозвільних документів на експлуатацію базових станцій (БС) стандарту IMT-2000/UMTS/3G, як й очікувалося, оформлена на БС в столиці та найбільших містах України: зокрема, у Києві налічується 2795 БС, у Харкові – 1054 БС, у Дніпрі – 1008 БС, в Одесі – 849 БС.

За словами Євгена Мирзакова, це свідчить про велику щоденну спільну з операторами роботу фахівців департаменту радіослужби УДЦР, яка спрямована на позитивний кінцевий результат: здійснити покриття високошвидкісним Інтернетом стандарту 3G якомога більше населених пунктів України.

«Але, для того, щоб високошвидкісний Інтернет у стандарті 3G став доступний в усіх обласних центрах України, Генеральному штабу Збройних Сил України необхідно завершити заходи з конверсії частот у Житомирі та Черкасах. Сподіваюся, що у 2017 році процес конверсії в усіх обласних центрах України буде завершено, і тоді фахівці УДЦР, за зверненнями операторів, в найкоротший термін виконають розрахунки електромагнітної сумісності для базових станцій операторів стільникового зв’язку. А оператори, в свою чергу, зможуть порадувати якісним високошвидкісним Інтернетом у стандарті 3G мешканців Черкас та Житомира», – наголосив Євген Мирзаков.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search