Станом на 29 травня до УДЦР надійшло понад 21 300 заявок на видачу нових висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів стандарту GSM/DCS-1800 та майже 7100 заявок – новітньої радіотехнології «міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT» (4G/LTE) в діапазоні 1800 МГц. У відповідності до чинного законодавства заявочні документи направлені на погодження до Генерального штабу Збройних Сил України.

Про це повідомив директор з питань радіочастотних присвоєнь держпідприємства Євген Мирзаков.

Він, зокрема, зазначив, що три найбільших оператора мобільного зв’язку, які отримали за результатами відкритого конкурсу з продажу частот ліцензії на користування радіочастотним ресурсом (РЧР) України, активно готуються до запуску мережі 4G/LTE-1800.  У відповідності до Плану використання радіочастотного ресурсу України, він може розпочатися з 1 липня 2018 року.

«Як завжди, фахівці УДЦР активно сприяють тому, щоб впровадження технології 4G/LTE-1800 в Україні відбувалося якомога швидше. На даний час фахівці департаменту радіослужби, щоб не гаяти часу, виконують інженерні розрахунки електромагнітної сумісності. Чекаємо погодження Генерального штабу Збройних Сил України, після чого відразу розпочнеться оформлення та видача дозвільних документів на експлуатацію базових станцій 4G/LTE-1800 та GSM/DCS-1800», – сказав Євген Мирзаков.

Протягом березня-квітня фахівці УДЦР також оперативно відпрацювали заяви операторів зв’язку на впровадження мережі 4G в діапазоні частот 2600 МГц. Із 1440 заявок, які надійшли до УДЦР, майже по всім завершено розрахунки електромагнітної сумісності, відповідні погодження та видані дозвільні документи.

Євген Мирзаков повідомив, що за дозволами УДЦР, в Україні вже експлуатується понад 22 000 базових станцій радіотехнології «цифрового стільникового радіозв’язку IMT-2000» (3G/UMTS).

Нагадаємо, що впровадження 4G здійснюється відповідно до Указу Президента України №445/2015 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління» та Розпорядження Кабінету Міністрів №1232 «Про затвердження плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління».

 

29 травня 2018

Start typing and press Enter to search