Нові правила сприятимуть дерегуляції бізнесу в телекомунікаційній сфері

 

В Україні вступив в дію спрощений Порядок узгодження частотних присвоєнь та оформлення висновків щодо електромагнітної сумісності (дозволів на експлуатацію) радіоелектронних засобів широкосмугового радіодоступу у смугах радіочастот 2400-2483,5 та 5150-5350 МГц. Відповідна домовленість досягнута в результаті плідної співпраці між Генеральним штабом Збройних Сил України та ДП «Український державний центр радіочастот». Це стало практичною відповіддю за запит гравців ринку телекомунікацій та їх громадських організацій, зокрема, Інтернет Асоціації України.

Спрощений порядок дозволить з 80 до 30 діб скоротити час на отримання висновків щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) і дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) широкосмугового радіодоступу (ШСД), що в свою чергу прискорить темпи розгортання мережі ШСД, яка використовується, зокрема, для швидкісного Інтернет- доступу з використанням фіксованих та бездротових ліній зв’язку різних типів.

Тепер за наявності письмової згоди користувача радіочастотного ресурсу, УДЦР може розглянути можливість надання йому висновку щодо ЕМС ще до отримання погодження від Генерального штабу ЗС України. У цьому разі в особливих умовах висновку щодо ЕМС зазначається, що умови експлуатації РЕЗ можуть бути змінені з урахуванням результатів погодження Генштабом ЗС України заявлених РЕЗ, включаючи припинення подальшого здійснення присвоєння радіочастот.

В коментарі прес-службі УДЦР виконавчий директор держпідприємства Ярослав Янушевич зазначив, що керівництво підприємства завжди налаштоване на позитив у співпраці з партнерами і свої наміри щодо дерегуляції бізнесу у сфері телекомунікацій прагне доводити реальними справами.

«Сьогодні нам вдалося реалізувати ще одну нашу ініціативу з дерегуляції бізнесу. Спільно з Генштабом ми знайшли можливість спростити Порядок отримання висновків і дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів широкосмугового радіо доступу і тим самим дати практичну відповідь за запит гравців ринку телекомунікацій», – наголосив виконавчий директор УДЦР Ярослав Янушевич.

За його словами, відсоток документів, які не погоджує український Генштаб досить незначний і становить близько 1-2% від загальної їх кількості. Аналіз цієї ситуації дозволив менеджменту УДЦР запропонувати новий, більш прагматичний Порядок отримання висновків і дозволів учасниками ринку телекомунікацій, який майже втричі скоротив час на отримання дозвільних документів.

Слід нагадати, що УДЦР вже реалізував певні домовленості з операторами щодо доступу заявників до етапів розгляду заявочних документів на підприємстві. З цією метою на офіційному сайті УДЦР створено новий розділ «Інформація про стан опрацювання заявочних документів щодо ЕМС». За вхідним номером комплекту заявочних документів кожен із заявників може оперативно відслідкувати основні етапи опрацювання заяви на видачу висновку щодо електромагнітної сумісності РЕЗ. Зокрема, номер та дату реєстрації в УДЦР, номер та дату запиту до ГШ ЗСУ, номер та дату відповіді ГШ ЗСУ.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search