В ситуації, що зараз склалася на ринку телекомунікаційних послуг УДЦР підтримає будь-яку, навіть саму рішучу ініціативу громадськості, яка дозволить «видавити» з цього ринку нелегальних операторів. Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомив виконавчий директор державного підприємства Ярослав Янушевич.

Він звернув увагу на те, що представники громадських організацій, які представляють легальних гравців телекомунікаційного ринку, зокрема, Інтеренет асоціації України вимагають суттєвого збільшення штрафів, при виявленні незаконно діючих передавачів нелегальних операторів. При цьому в ЗМІ наводяться дані, що радіочастотна легалізація п’яти базових станцій в діапазоні 5 ГГц обходиться сумлінним операторам майже в 40 тисяч гривень, тоді як мінімальний штраф становить 850 гривень, що в 47 разів менше, ніж легалізація цих базових станцій.

Про те, що ця проблем вже вийшла на загальнодержавний рівень свідчить і тон засідання Робочої групи з удосконалення законодавства з питань державного нагляду у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, яке відбулося під егідою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Учасники засідання, серед яких були представники НКРЗІ, операторів зв’язку, УДЦР, правоохоронних органів, громадських організацій висловили одностайну думку про те, що ефективність боротьби з незаконним використанням радіочастотного ресурсу в Україні є досить слабкою. Причиною цього є недосконала нормативно-правова база та відсутність дієвих важелів впливу на порушників.

Як результат, спостерігається тенденція до збільшення кількості порушень. Якщо у 2014 році їх було виявлено 1373, то вже за 6 місяців 2015 року ця кількість зросла до 2113. Тоді як у Фінляндії, Італії та Латвії за 2014 рік виявлено по одному НДП.

Досвід цих та інших європейських країн свідчить, що звести до мінімуму кількість незаконно діючих передавачів можна за допомогою досконалого законодавства та встановлення такого рівня штрафів до порушників радіочастотного ресурсу держави, що робить їх нелегальну діяльність економічно недоцільною.

За словами Ярослава Янушевича, настав час, коли проблеми пов’язані з виявленням та припиненням дії незаконних діючих пристроїв, треба вирішувати комплексно – і завдяки внесенню змін у законодавство, і завдяки посиленню адміністративних заходів, навіть таких радикальних як оперативне вилучення та конфіскація НДП.

Він також зазначив, що УДЦР бере активну участь у розробці пропозиції НКРЗІ щодо удосконалення нормативно-правової бази, застосування дієвих важелів впливу на порушників радіочастотного ресурсу держави.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search