За підсумками першого півріччя працівниками call-центру УДЦР надано громадянам 2148 консультацій стосовно кодів ІМЕІ, а це більше 45 % від загальної кількості всіх звернень. На сайті Українського державного центру радіочастот тільки за минулий тиждень інформацію про те як перевірити свій код ІМЕІ переглянуло півтори тисячі відвідувачів.

Така статистика свідчить про те, що українці стають свідомішими, вони не байдуже ставляться до того, який мобільний телефон купують – зареєстрований в базі кодів ІМЕІ чи контрабандний. Це показовий приклад для тих, хто байдуже ставиться до придбання нового ґаджета. Адже заплативши дешевше за «сірий телефон», покупець свідомо чи несвідомо підтримує злочинців, які завозять товар в Україну незаконним шляхом. Та й сама якість такого товару залишається сумнівною.

 

Для визначення коду IMEI, записаного у пам’яті телефону, наберіть комбінацію *#06#. Отриманий п’ятнадцятизначний код SMS-кою надішліть на короткий номер «307». У результаті перевірки введеного коду ІМЕІ на телефон миттєво надійдуть наступні відповіді: зареєстрованний  чи відсутній код ІМЕІ у Базі даних. Про інші варіанти перевірки можна дізнатися на сайті УДЦР.

 

Довідково: IMEI (International Mobile Equipment Identifier – міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) – це п’ятнадцятизначне число, яке є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється заводом-виробником при виготовленні апарату і служить для точної та повної ідентифікації телефону в мережах GSM та UMTS.

 

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search