У зв’язку із численними зверненнями громадян щодо порядку реєстрації кодів ІМЕІ мобільних терміналів, які ввозяться з-за кордону, інформуємо про наступне.

 

Згідно чинного законодавства, громадянин має право ввезти на територію України з-за кордону без отримання в УДЦР дозволу на ввезення два мобільних телефони. У цьому разі, відповідно до митного законодавства України, при перетинанні митного кордону громадянин повинен заповнити митну декларацію, до якої в розділ „випромінюючі пристрої” внести тип мобільного телефону, що ввозиться, та його код ІМЕІ.

 

Для внесення до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів, які було придбано за кордоном та ввезено в Україну відповідно до митної декларації, громадянин звертається до УДЦР із заявою з проханням про внесення кодів ІМЕІ таких терміналів до узагальненої бази даних із зазначенням кодів ІМЕІ ввезених мобільних телефонів. До заяви також додається оригінал митної декларації, у якій записано мобільні телефони. Заява з додатком направляється рекомендованим листом на адресу Українського державного центру радіочастот (проспект Перемоги, 15-й км, м. Київ, Україна) або передається особисто до однієї з його філій, що знаходяться у всіх обласних центрах. На підставі цих документів коди ІМЕІ телефонів громадян будуть внесені до білого списку і при підключенні будуть обслуговуватися усіма операторами мобільного зв’язку.

 

Якщо до України ввозиться більша кількість телефонів, то на їх ввезення,  згідно законодавства, необхідно отримати дозвіл Українського державного центру радіочастот. З процедурою отримання дозволів можна ознайомитися на сайті УДЦР.

Start typing and press Enter to search