У Львові, як ми нещодавно повідомляли, було зафіксовано факт незаконного втручання в телекомунікаційну мережу оператора зв’язку. Спільними діями представники Управління служби безпеки у Львівській області та фахівці Львівської філії УДЦР вийшли на слід зловмисника та припинили функціонування високотехнологічного обладнання, яке той застосовував у протиправній діяльності.

Сьогодні стали відомі подробиці цієї справи.

Повідомлення про несанкціоноване втручання у телекомунікаційну мережу до обласного управління СБУ надійшло від одного з мобільних операторів зв’язку. Фахівці УДЦР, які були запрошені у якості експертів, провели відповідні вимірювання телекомунікаційної мережі оператора. За результатом вимірювань було зафіксовано використання двох телефонних номерів в схемі порушення порядку маршрутизації вхідного міжнародного трафіку на територію України. Також вдалося встановити, в зоні дії яких базових станцій працювали ці телефони. Одночасно з’ясували, що телефони зареєстровані за громадянином Р.

Знайти того вже було не складно. Впійманий, як кажуть, на гарячому, він дав пояснення про обставини придбання, встановлення, підключення та налаштування ним відповідного обладнання для переадресації міжнародних дзвінків на внутрішньодержавні. Співробітники СБУ також встановили, що громадянин Р., не будучи оператором телекомунікацій з правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів зв’язку, не маючи відповідної ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, всупереч чинному законодавству встановив та налагодив програмно-апаратний комплекс, із застосуванням якого здійснював несанкціоноване втручання в роботу мережі електрозв’язку оператора.

Відносно громадянина Р., за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України, порушено кримінальну справу. Ведеться досудове слідство.

Start typing and press Enter to search