Відповідно до наказу генерального директора Українського державного центру радіочастот Валентина Резніченка, в УДЦР введено в дію Типовий порядок внесення міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання до узагальненої бази даних міжнародних ідентифікаторів, до яких відносяться й відомі коди ІМЕІ.

Типовий порядок встановлює механізм подання суб’єктами господарювання міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання, законно ввезеного з-за кордону в Україну, та облік таких ідентифікаторів.

Зазначений Порядок розроблено на підставі чинного законодавства. Він дозволяє УДЦР на договірних засадах виконувати роботи та надавати послуги за встановленою договором ціною, крім робіт та послуг, визначених «Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот“, пов’язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу», затверджених рішенням НКРЗ № 1256 від 11.12.2008 р.

Внесення ідентифікаторів до узагальненої бази даних та їх ведення в узагальненій базі даних буде здійснюватися відповідно до договору, який розроблений фахівцями УДЦР.

Нагадуємо, що договір з УДЦР укладається за зверненням суб’єкта господарювання.

Наявність ідентифікатора в узагальненій базі даних є підтвердженням легальності походження мобільних терміналів, легальності їх ввезення в Україну, а також їх якості та гарантії безпеки для здоров’я людей.

Оплата за договорами буде здійснюватися з урахуванням знижуючих коефіцієнтів, аналогічних встановленим рішенням НКРЗІ від 17.12.2013 року № 829.

При визначенні ціни та вартості послуг застосовується диференційований коефіцієнт. Він залежить від кількості ввезених Замовником терміналів (мобільних телефонів та інших РЕЗ, що ідентифікуються за кодами ІМЕІ, MEID, ESN) до кінця календарного року:

  • до 1000 шт. – коефіцієнт 1,00;
  • від 1001 до 10000 шт. – коефіцієнт 0,90;
  • від 10001 до 100000 шт. – коефіцієнт 0,80;
  • від 100001 шт. і більше – коефіцієнт 0,70.

Для суб’єктів господарювання, які протягом 2014 року отримали дозволи на ввезення певної кількості терміналів, дія понижуючих коефіцієнтів та їх відповідне змінення продовжується до закінчення терміну дії договору.

За словами генерального директора УДЦР Валентина Резніченка, введення в дію добровільного обліку міжнародних ідентифікаторів є крок назустріч побажанням ринку. З повним текстом договору можна ознайомитися у розділі «Ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search