Про це сьогодні в ефірі однієї з радіостанцій заявив заступник начальника УДЦР з питань радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв Володимир Кіріченко.

 

Тим, хто продає і купує мобільні телефони невідомого походження, підкреслив він, годі сподіватися на те, що нелегальний бізнес буде й далі процвітати, а ці апарати зв’язку працюватимуть.

 

Володимир Кіріченко ще раз наголосив на тому, що мобільні телефони, коди ІМЕІ яких потрапили до „сірого” списку, з 16 лютого 2010 року будуть відключати. Це є прямим обов’язком операторів, що встановлено чинним законодавством. А перенести „сірі” мобілки до „білого” списку стане практично неможливо.

 

„Сірий” список, зауважив заступник начальника УДЦР, на жаль, продовжує поповнюватися терміналами невідомого походження. Основною ж причиною збільшення кількості „мобілок-нелегалів” є ігнорування як продавцями так і громадянами мобільних телефонів порядку реалізації телефонів й нехтування процедурою перевірки наявності їх кодів ІМЕІ в базі даних УДЦР при купівлі.

 

Крім того, застеріг радіослухачів Володимир Кіріченко, останнім часом стрімко зростає кількість випадків ошукування покупців і користувачів мобільними терміналами. Це відбувається під час продажу-купівлі телефонів, а також надсиланням абонентам різноманітних SMS-повідомлень з різного роду погрозами або пропозиціями. Таку інформацію рекомендуємо перевіряти, звертаючись до операторів.

Start typing and press Enter to search