2011-04-26

Чорнобиль. Саме тут двадцять п’ять років тому квітневим ранком розігралася одна із наймасштабніших і жахливих трагедій у світі. Стався вибух на одному з енергоблоків АЕС, що народив невидимого і безжалісного ворога. Вибух, який приніс смерть сотням людей, а мільйонам – відчуття страху і безвиході, біль і страждання.

 

В результаті техногенної катастрофи радіоактивні опади пройшли на відстані понад 2 тисяч кілометрів від місця аварії, накрили територію 20 держав. Ми і сьогодні відчуваємо на собі наслідки тієї аварії, продовжуємо заліковувати отримані рани.

Масштаби тієї катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи життям та здоров’ям, вони вступили у боротьбу з підступним ворогом і захистили людство від згубного впливу радіації і подальшого її розповсюдження.

 

Серед тих, хто пройшов крізь пекло Чорнобиля, є й працівники нашого підприємства – Олександр Арбузов, Ольга Боднар, Михайло Какун, Євген Карачун, Олександр Курліков, Володимир Марченко, Віталій Пінчук, В’ячеслав Самчук, Леонід Суховський, Євген Ярошенко.

 

Вони тоді не знали, яку вдячність будуть їм висловлювати українці та людство усього світу. Вони просто виконували небезпечну роботу і не звертали уваги на радіацію, зіткнення з якою шкодить здоров’ю, вкорочує вік.

 

Колишні ліквідатори аварії на ЧАЕС сьогодні продовжують працювати, демонструють високі виробничі показники. Керівництво Українського державного центру радіочастот вшанувало „чорнобильців” за виявлені мужність та героїзм під час трагічної події 1986 року і побажало їм здоров’я, особистого щастя і родинного добробуту.

 

Звичайно, в цей день згадали й про тих, хто від отриманих опіків і страшних доз опромінення пішов від нас, залишивши в наших серцях жаль і смуток.

Start typing and press Enter to search