15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

Безумовно, в першу чергу громадяни України вшановуватимуть своїх співвітчизників – учасників „афганської” війни.

 

У цей день, 21 рік тому, завершилася жорстока, сповнена героїзмом і драматизмом війна, яка надовго закарбувалася у пам’яті нашого народу. Афганістан залишив глибокі рани в душі цілого покоління.

 

Ми маємо пам’ятати, що через горнило афганської війни, що тривала майже 10 років, пройшло понад150 тисяч українців. Загинули під час кровопролитних боїв 3.290 наших співвітчизників. 62 – ще й досі вважаються зниклими безвісти або тими, хто потрапив у полон. Понад 8 тисяч українських вояків отримали поранення, а 4.687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

 

Бойові заслуги 12 наших земляків відзначені високим званням Героя, а кожний четвертий нагороджений орденами та медалями.

 

Сьогодні учасники бойових дій на території інших держав – це люди особливого гарту, люди, які особливо віддані ідеалам патріотизму і бойового братства, які щиро вболівають за безпеку України, її незалежність.

 

Керівництво, всі працівники Центру пишаються учасниками бойових дій, висловлюють їм вдячність за патріотизм, мужність та самовіддану працю в ім’я Батьківщини. У той же час ми у глибокій скорботі низько схиляємо голови в пам’ять про загиблих.

 

Через горнило збройних конфліктів в Афганістані, Чехословаччині, Югославії, Боснії та Герцеговини пройшло й 14 воїнів – інтернаціоналістів, які нині працюють в Українському державному центрі радіочастот. Серед них – Олександр Бондар,  Валерій Казачков, Юрій Мінаков, Іван Папка, Анатолій Проценко, Олег Семич,  Віктор Скиба, Володимир Титаренко, Володимир Толочко, Микола Фальченко, Павло Циганков, Володимир Крапивний, Віктор Шаповал  та Євген Ярошенко. Сьогодні вони мирною працею продовжують служити Батьківщині, демонструють високу майстерність, відповідальність за доручену справу, а також допомагають професійному зростанню молоді.

Start typing and press Enter to search