Цього дня у 1865 році було підписано першу Міжнародну телеграфну конвенцію та засновано Міжнародний Телеграфний Союз, який у 1934 році, після підписання Міжнародної конвенції електрозв’язку, змінив назву на Міжнародний Союз Електрозв’язку (МСЕ).

МСЕ є всесвітньою організацією, що здійснює узгодження політики різних країн, а також регламентацію, стандартизацію координацію та розвиток у сфері телекомунікацій. Як спеціалізована установа МСЕ належить до системи Організації Об’єднаних Націй.

Метою Всесвітнього дня телекомунікацій є розповсюдження інформації з питань електрозв’язку, радіозв’язку, інтернету, електронних послуг тощо; стимулювання подачі ідей з питань політики розвитку телекомунікацій та їх обговорення з усіма партнерами в суспільстві. Щорічно на засіданні Ради МСЕ розглядається окрема тема Всесвітнього дня телекомунікацій.

Україна як повноправний учасник МСЕ з 1947 року на державному рівні законодавчо закріпила найважливіші положення, що стосуються всіх громадян держав-членів Союзу, а саме: визнання прав населення користуватися міжнародною службою електрозв’язку, тайну повідомлень електрозв’язку, пріоритет повідомлень електрозв’язку, які належать до безпеки людського життя.

Прагнучи якомога глибшої економічної, соціальної світової інтеграції та міжнародного співробітництва, за останні 14 років Україна здійснила цілий ряд заходів організаційно-технічного характеру, що направлені на підтримку розробки та впровадження нових технологій телекомунікацій та інформаційно-телекомунікаційних послуг, забезпечення раціонального використання загальнозначимих ресурсів, сумісності систем зв’язку і радіоелектронних засобів, становлення інформаційного суспільства.

Із святом Вас, шановні колеги!

Бажаємо Вам творчої наснаги і натхнення в праці, численних успіхів, звершення усіх задумів і мрій!

Нехай у всіх справах Вас супроводжує прихильність долі, підтримка рідних та друзів, а тепло і затишок родинної оселі надійно захищають від життєвих негараздів і випробувань, надають впевненості кожного дня.

Добробуту, щастя, здоров’я Вам і Вашим родинам!

Start typing and press Enter to search