Сьогодні, 3 грудня, на черговому засіданні Національної комісії з питань регулювання зв’язку України схвалено звіт начальника Українського державного центру радіочастот Павла Слободянюка щодо основних результатів впровадження автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України (ІСОМТ) у 2009 році.

 

У своєму виступі Павло Слободянюк зазначив, що метою впровадження системи є забезпечення для пересічного громадянина України можливості використовувати якісні, сертифіковані та безпечні мобільні телефони.

 

Впровадження ІСОМТ, сказав він, це принципово новий підхід для України у розв’язанні проблеми „сірих” схем в імпорті і торгівлі мобільними терміналами.

 

– Це також дієвий спосіб підвищення надходжень до Держбюджету України та сучасна технологія захисту українського споживача від неякісної продукції, – додав він.

 

Створення першої черги ІСОМТ відбувалося у декілька етапів, зазначив Павло Слободянюк.

 

Головні з них характеризувалися створенням підсистеми автоматизованого введення та обробки заяв на формування відповідних дозволів на ввезення РЕЗ з-за кордону, підсистеми ведення та керування реєстром кодів IMEI мобільних терміналів, підсистеми надання інформації про статус IMEI мобільного терміналу за запитом, що надходить із зовнішніх підсистем тощо.

 

Крім того, з 1 вересня поточного року введено в промислову експлуатацію канал передачі уніфікованих електронних дозвільних документів від УДЦР до Держмитслужби.

 

Впровадження першої черги ІСОМТ дозволило в значній мірі вирішити поставлену мету.

 

Станом на 01.12.09 УДЦР видав дозволів на ввезення з-за кордону 4 млн. 11 тис. радіоелектронних засобів. З них – 3 млн. 807 тис. мобільних терміналів, що майже у 4 рази більше ніж у 2008 році.

 

Кількість контрабандних мобільних телефонів на українському ринку скоротилася з 85-92 % у попередні роки до 10-12 % за останні місяці 2009 року, що підтверджується даними Держмитслужби та аналітиками ринку мобільних телефонів.

 

Також за даними Держмитслужби за 10 місяців 2009 року до України ввезено 2 млн. 567 тис. терміналів проти 604 тис. у минулому році. Від імпорту телефонів до держави надійшло 333,5 млн. грн., що майже в 7 разів більше аналогічного періоду минулого року.

 

Start typing and press Enter to search