Наприкінці 2009 року завершено черговий етап створення автоматизованої системи обліку  мобільних терміналів на території України (ІСОМТ).

 

Її запровадження, як відзначалося раніше, крім вирішення завдань щодо захисту прав споживачів і недопущення на ринок України неякісних, шкідливих для здоров’я та недозволених до застосування мобільних телефонів, дозволило розв’язати ще й одну важливу державну проблему – зменшити обсяг контрабанди цих телефонів, яка у 2008 році складала 85-90% ринку України.

 

В результаті впровадження ІСОМТ вдалося довести обсяг законного ввезення мобільних телефонів до 4,5 млн.

 

Враховуючи прогнози аналітиків цього сектору ринку в Україні,  у 2009 році передбачався продаж приблизно такої ж кількості апаратів мобільного зв’язку. З урахуванням похибки, аналітики вважають, що завдяки впровадженню запропонованих НКРЗ низки заходів, в тому числі  й впровадження автоматизованої системи, доля контрабандних телефонів на ринку України скоротилося до 10-15%.

 

Звичайно, що створення, впровадження та підтримка ІСОМТ, складовою якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ, вимагає певних витрат від УДЦР. Так,  у деяких місяцях року, що минув, вони складали близько 2 млн. грн. Це власні кошти підприємства, які зароблені від господарської діяльності. На цей час розвиток системи вступає  в заключну фазу. Повне  завершення формування системи  планується у першій половині 2010 року. Тоді витрати на її утримання значно скоротяться.

 

Слід наголосити на тому, що жодної копійки з держбюджету на створення та забезпечення функціонування автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України УДЦР не отримував.

 

Натомість, завдяки впровадженню ІСОМТ до Державного бюджету України додатково надійшло понад 400 млн. гривень. Це є свідченням того, що переважна більшість суб’єктів ринку почали жити за новими правилами, працювати в правовому колі і сплачувати податки.

Start typing and press Enter to search