15–18 вересня 2014 року в Берліні (Німеччина) відбулося засідання Робочої групи «Комітет з політики МСЕ».

 

В заході, який проходив під егідою Європейської конференції адміністрацій пошти та телекомунікацій (СЕРТ), брали участь представники Українського державного центру радіочастот.

В ході засідання Робочої групи «Комітет з політики МСЕ» учасники підтримали два внески Адміністрації зв’язку України, що були ініційовані Українським державним центром радіочастот. Вони стосувалися розробки загальноєвропейських пропозицій до роботи Повноважної конференції Міжнародного союзу електрозв’язку 2014 року (ПК-14) з питань покращення роботи засобів з виявлення, усунення та запобігання випадкам шкідливих радіозавад, що впливають на супутникові системи зв’язку, а також можливого удосконалення методів роботи Радіорегламентного комітету МСЕ. Зазначені пропозиції затвердили 22 країни – члени СЕРТ.

Крім того, СЕРТ затвердила кандидатуру представника УДЦР для призначення від СЕРТ на посаду заступника голови Комітету 2 «Комітет з перевірки повноважень» ПК-14, який є одним з керівних органів Повноважної конференції.

Прийняття рішення Повноважною конференцією МСЕ, пов’язаного із здійсненням космічного моніторингу, сприятиме налагодженню співпраці між УДЦР та МСЕ.

Треба зазначити, що розгорнута в Україні на базі УДЦР станція космічного моніторингу є частиною міжнародної системи радіоконотролю та зареєстрована в Списку VIII МСЕ «Список міжнародних станцій моніторингу» разом зі станціями космічного моніторингу 7 інших країн світу, таких як Японія, Німеччина, Корейська Республіка, США, Російська Федерація, Китай та Аргентина.

 

Для довідки

Повноважна конференція є вищим органом МСЕ і проводиться один раз на 4 роки. На цей раз вона відбудеться у м. Пусан (Республіка Корея) з 20 жовтня по 7 листопада 2014 року.

Країни-члени МСЕ планують визначити стратегічні напрямки політики МСЕ та прийняти рішення щодо організації його роботи на наступний чотирирічний період.

У зв’язку із закінчення строку повноважень на ПК-14 буде обрано нового Генерального секретаря МСЕ і його заступника, директорів трьох Бюро МСЕ, 12 членів Радіорегламентарного комітету МСЕ та склад Ради МСЕ, яка є вищим керівним органом Союзу між Повноважними конференціями.

Відзначимо, що на посаду члена Радіорегламентароного комітету МСЕ від Регіону C «Східна Європа та Північна Азія», вперше висунуто представника Українського державного центру радіочастот.

Start typing and press Enter to search