25 січня УДЦР оголосить результати повторних конкурсних торгів із закупівлі послуги з впровадження MNP в Україні. Але судячи з публікацій в пресі ця ситуація не влаштовує одного з учасників перших торгів, який подав в суд позов з вимогою визнати процедуру закупівлі недійсною.

Дивує те, що ТОВ «Технічний центр інтернет» (ТЦІ), яке є ініціатором таких дій, не взяли участь в повторному конкурсі, однак є розробником прикладного програмного рішення по впровадженню MNP для одного з учасників, який не брав участь під час перших торгів – ТОВ Хуавей Україна.

В коментарі прес-службі УДЦР генеральний директор підприємства Володимир Корсун заявив, що вимоги закону про держзакупівлі не порушувались під час конкурсних торгів з впровадження послуги з перенесення номеру (MNP) в Україні.

«Жодну вимогу закону про державні закупівлі нами не було порушено ні під час першого, ні під час другого конкурсу з впровадження в Україні послуги MNP, а тому спроби заблокувати оголошення результатів повторних торгів не матимуть успіху», – наголосив Володимир Корсун.

Він також зазначив, що після проведення перших торгів в УДЦР переглянули деякі кваліфікаційні критерії до учасників цього конкурсу в бік їх пом’якшення, щоб якомога більше компаній взяло участь у цьому конкурсі.

«Участь у повторному конкурсі взяли шість компаній, більшість з яких має міжнародний авторитет. Це свідчить про те, що жодних дискримінаційних умов не було нами встановлено у вимогах до учасників торгів. До речі, три з них брали участь і в перших торгах», – зазначив генеральний директор держпідприємства.

Слід звернути увагу на те, що ТОВ Хуавей Україна, як учасник процедури, мав право оскаржити вимоги документації конкурсних торгів, однак не зробив цього. Це лише підтверджує той факт, що вимоги документації цілком законні.

У зв’язку з цим УДЦР занепокоєний незрозумілими діями компанії ТЦІ, що можуть містити антиконкурентні ознаки, оскільки ця компанія під час першого конкурсу єдина не подала цілий ряд документів під час розкриття пропозицій, у другому конкурсі самостійно участі не взяла, однак прикриваючись ім’ям ІТ-компанії світового рівня Хуавей бере участь як розробник прикладного програмного рішення по впровадженню MNP, чим може нанести їм іміджеву шкоду.

Володимир Корсун підтвердив, що УДЦР отримало повідомлення про подачу позову до суду від компанії ТЦІ. Втім, зважаючи на те, що документація конкурсних торгів по впровадженню MNP підготовлена виключно на підставі вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», він переконаний, що представники підприємства зможуть надати обґрунтовані заперечення на позов компанії з російським корінням, яка всіма силами намагається зірвати виконання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС в частині впровадження MNP.

Таким чином, зусиллями компанії ТЦІ ТОВ Хуавей Україна опинилася у дивній ситуації, оскільки її розробник програмного рішення по MNP – ТЦІ подає позов до суду, щоб зірвати цей тендер як раз напередодні оголошення його результатів, чим намагається нівелювати конкурентну участь інших учасників, зокрема ТОВ Хуавей Україна.

 

Прес-служба Українського держаного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search