З метою створення умов для розвитку національної інформаційної інфраструктури та ресурсів, впровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, забезпечення широкого доступу населення до глобальної мережі Інтернет Президент України Петро Порошенко підписав Указ №445/2015 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління».

Згідно з цим Указом, Кабінету Міністрів України доручено розробити за участю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, інших заінтересованих державних органів та затвердити план заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління.

В коментарі прес-службі УДЦР генеральний директор підприємства Володимир Корсун зазначив, що Указ Президента України про впровадження технології зв’язку 4 G в 2017 році створює правову основу для організації практичної роботи у цьому напрямку.

«Для впровадження 4G в Україні треба вирішити головну задачу – реформувати смуги частот, передбачені для зв’язку четвертого покоління, які сьогодні заняті іншими технологіями та користувачами. Указ Президента створює правову основу для таких дій національного регулятора», – наголосив генеральний директор УДЦР Володимир Корсун.

Генеральний директор УДЦР також зауважив, що сьогодні смуги частот для впровадження зв’язку четвертого покоління зайняті радіомовною та фіксованою службами, системами спеціального призначення і для їх реформування необхідно провести цілий комплекс заходів технічного і регуляторного характеру, включаючи зміни до чинного законодавства України.

На думку Володимира Корсуна УДЦР, як головне підприємство галузі, підпорядковане НКРЗІ, має взяти саму активну участь у вирішенні завдань, визначених в Указі Президента України щодо впровадження 4G в Україні.

Start typing and press Enter to search