Про це одному з вітчизняних друкованих видань повідомив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

 

За словами керівника підприємства, вносити викрадені у громадян телефони до „чорного” списку УДЦР почне після отримання відповідної інформації від правоохоронних органів.

 

– Інструкція, яка визначає порядок надання інформації від МВС України до УДЦР, – зазначив Павло Слободянюк, – вже знаходиться на погодженні у відповідних органах центральної влади. Сподіваємося, що її буде затверджено найближчим часом.

 

Таким чином, як вважає Павло Слободянюк, органи МВС України отримають ефективний інструмент для боротьби з крадіжками мобільних телефонів. Адже телефони, внесені до „чорного” списку, обслуговуватися в мережах українських мобільних операторів не будуть. Відповідні зміни внесено до ліцензійних умов. Отже оператори мобільного зв’язку будуть зобов’язані проводити підключення до мережі та надавати послуги лише тим абонентам, коди ІМЕІ телефонів яких внесені до „білого” списку бази даних, яку веде УДЦР.

 

На думку Павла Слободянюка, включення викрадених телефонів до „чорного” списку значно зменшить кількість їх крадіжок, оскільки такі засоби зв’язку не зможуть працювати в мережах операторів. А відтак, мобілки перестануть бути об’єктом полювання для крадіїв.

 

„Злодію, не буде ніякого сенсу красти телефон для подальшого продажу або користування, якщо ним не можна буде скористатися за прямим призначенням”, – вважає начальник УДЦР.

Start typing and press Enter to search