Аби сприяти в Україні прозорим та чесним умовам ведення бізнесу, пов’язаного з наданням нашим громадянам якісних послуг з доступу до мережі Інтернет, фахівці Українського державного центру радіочастот посилили контроль за використанням радіоелектронних засобів радіотехнології широкополосного радіодоступу.

Лише за період з 1 по 7 грудня в України було перевірено понад 347 населених пунктів. Звіти про виконану роботу, які надійшли з регіонів України, є невтішними. Виявлено 227 радіоелектронних засобів, які експлуатувалися з ознаками порушень українського законодавства.

Це свідчить про те, що норми Закону України «Про радіочастотний ресурс України» окремими провайдерами послуг ігноруються.

Серед регіонів України найбільшу кількість НДП виявлено в Києві та Київській області (49), на Дніпропетровщині (33), Харківщині (21) та Івано-Франківщині (20).

Зауважимо, що для надання відповідних послуг користувачам, власники обладнання виявляють неабияку винахідливість у їх розміщенні. Більшість таких РЕЗ встановлюється на непристосованих для цього спорудах, і, навіть, на деревах, що не забезпечує надання якісних телекомунікаційних послуг.

Додамо, що серед інших порушень користування радіочастотним ресурсом України є також ті, що пов’язані з недотриманням умов дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів виданих УДЦР. За минулий тиждень їх виявлено в Україні 150.

До встановлених власників НДП направлено 165 попереджень з вимогою припинити роботу вказаних РЕЗ та при потребі подальшої експлуатації вирішити питання їх легалізації, 68 матеріалівдо голови Спільної координаційної комісії з питань запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства в галузі зв’язку.

Також про здійснення правопорушень поінформовано сільські та селищні ради, місцеві представництва Державної фіскальної служби.

Слід зазначити, що сьогодні в Україні проходить громадське обговорення проекту Рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 07 квітня 2015 року № 195».

Зміни до цього Положення покликані, зокрема, налагодити процес очищення ринку від «нелегалів» та покращити умови діяльності зареєстрованих користувачів РЧР.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search