З Об’єднаних Арабських Еміратів повернулась делегація України, яку очолював перший заступник начальника Державного підприємства „Український державний центр радіочастот“ Євген Хаіров. Делегація, як повідомлялось раніше, брала участь у роботі 6-ої Всесвітньої конференції розвитку електрозв’язку (ВКРЕ-14) Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

2014-04-18_03

Всесвітня конференція, на яку прибули понад 1300 учасників і представників державних органів з 137 країн світу, надала можливість членам МСЕ обговорити новітні тенденції розвитку телекомунікацій та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також визначити пріоритетні напрями діяльності Сектору розвитку електрозв’язку МСЕ (МСЕ-D) на період 2015–2019 рр.

В ході форуму делегація України провела близько 40 двосторонніх переговорів і зустрічей з керівництвом МСЕ, представниками делегацій держав-членів МСЕ та регіональних організацій.

Так, під час зустрічей з Генеральним секретарем МСЕ д. Х.Туре, заступником Генерального секретаря МСЕ п. Х.Жао, директором Бюро розвитку електрозв’язку п. Б.Сану, директором Бюро радіозв’язку п. Ф.Рансі та директором Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ п. М.Джонсоном було відзначено активну участь України в роботі МСЕ та обговорено подальші можливі кроки з поглиблення участі України, зокрема державного підприємства „Український державний центр радіочастот“, в роботі МСЕ.

Це в першу чергу стосується питань управління користуванням радіочастотним ресурсом, здійснення радіочастотного моніторингу станцій космічного зв’язку, боротьби з контрафактним обладнанням ІКТ, оцінки телекомунікаційного обладнання на відповідність встановленим рекомендаціям і функціональну сумісність.

Обговорено також хід підготовки до Повноважної конференції МСЕ 2014 року, у тому числі розглянуто можливість обрання першого заступника начальника УДЦР Євгена Хаірова на посаду члена Радіорегламентарного комітету МСЕ.

У Дубайській декларації заявлено, зокрема, про те, що, враховуючи зростаючий попит на обмежені ресурси радіочастотного спектру і супутникових орбіт, визначального значення для директивних і регуляторних органів, операторів, радіомовних організацій та інших сторін набувають ефективне і дієве управління використанням спектру, включно із заходами із запобігання створенню шкідливих радіозавад, а також перехід від аналогового до цифрового мовлення.

Крім того, у разі виконання одного з положень Дубайського плану дій, очікується підвищення рівня обізнаності і потенціалу держав-членів МСЕ в сфері планування і присвоєння частот, управління використанням спектру і радіомоніторингу, ефективного застосування засобів з управління використанням спектру та з вимірювання, а також вирішення питань, пов’язаних із впливом електромагнітного поля на організм людини.

Особливу увагу делегація України приділила прийняттю нової Резолюції ВКРЕ-14 COM 3/4 (Дубай, 2014) „Роль електрозв’язку/ІКТ у боротьбі з контрафактними пристроями електрозв’язку/ІКТ та у вирішенні цієї проблеми“. Цією резолюцією МСЕ визнало, що контрафактна продукція і контрафактні пристрої електрозв’язку/ІКТ стають зростаючою проблемою у світі, що створює великі незручності для вендорів, урядів, операторів і споживачів.

МСЕ відзначило позитивний ефект від впровадження деякими країнами на своїх ринках правил і практичних заходів, до яких, зокрема, належить й Автоматизована інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України, для обмеження і стримування надходження на ринки контрафактної продукції і пристроїв.

З метою розв’язання проблеми контрафактного обладнання ІКТ ВКРЕ-14 Резолюцією COM 3/4 (Дубай, 2014) Директору Бюро розвитку електрозв’язку доручено у тісній співпраці з Директором Бюро стандартизації електрозв’язку і Директором Бюро радіозв’язку продовжувати розширювати і розвивати діяльність МСЕ з боротьби з контрафактними пристроями, визначати шляхи обмеження їх розповсюдження, надавати необхідну допомогу державам-членам МСЕ, координувати діяльність з іншими зацікавленими міжнародними організаціями, такими як Всесвітня торгова організація і Всесвітня організація інтелектуальної власності.

Також цим документом пропонується обмеження торгівлі, експорту і обігу контрафактних пристроїв на міжнародному рівні.

Резолюцією COM 3/4 (Дубай, 2014) ВКРЕ-14, крім того, запропоновано також державам-членам МСЕ вжити й інших необхідних заходів для боротьби з контрафактними пристроями, забезпечити взаємне співробітництво й обмін досвідом, а також включити питання політики з боротьби з контрафактними пристроями в свої національні стратегії в області електрозв’язку/ІКТ.

 

Start typing and press Enter to search