Про це в ефірі програми «Радио Вести» повідомила директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку Вікторія Трощенко.

За її словами, 31 липня 2015 року на позачерговому засіданні українського регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, прийнято Порядок надання послуг з перенесення абонентських номерів. Зазначене рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України і набере чинності з дня його офіційного опублікування.

«Це перший нормативний документ, який регламентує впровадження на території України послуги з перенесення номерів. Як свідчить міжнародна практика, MNP впливає на конкурентоздатність ринку. А це – вирівнювання тарифів, покращення якості мобільного зв’язку, – заявила Вікторія Трощенко.

Треба зазначити, що Порядок сприяє наближенню вітчизняного законодавства до європейських норм і стандартів.

Практичне надання послуги буде можливим після створення Адміністратором централізованої бази даних (єдиної бази даних, яка призначена для реалізації процесу MNP, періодичної синхронізації локальних баз даних та зберігання інформації про перенесені абонентських номерів і їх маршрутизації) та підключення до неї операторів телекомунікацій.

Як повідомлялося, послугу з перенесення номера від одного мобільного оператора до іншого (MNP) планується впровадити в Україні у 2016 році.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search