Про це заявила Вікторія Трощенко – директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР прес-службі держпідприємства за підсумками круглого столу на тему: «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії», який відбувся 17 травня, в інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ».

В цьому заході, організатором якого виступила Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), взяли участь компанії-представники в Україні відомих брендів, дистриб’ютори  та імпортери IT-товарів: ASBIS, ASUS, Epson, ERC, Lenovo, LG, Nikon, Philips, Samsung, MTI, Duracell, GFK, а також представники Державної фіскальної служби та УДЦР.

Учасники зустрічі висловили стурбованість ситуацією на ринку ІТ-товарів та споживчої електроніки, зокрема, зростанням долі «паралельного» імпорту від 15% до 30% в залежності від типу продукції. Повний запис за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=kgHCFLuN6Ks

На цьому, зокрема, акцентував увагу представник компанії «Lenovo» в Україні  Тарас Джамалов.

«Зараз дуже важливий момент, і цифра 15-20% паралельного імпорту – це така критична точка. Якщо нічого не робити, я впевнений, що через півроку ця цифра досягне 40-50%, а кількість недоотриманого державою НДС буде вираховуватися не сотнями мільйонів гривень, а мільярдами», – сказав Тарас Джамалов.

Член правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України Микола Фабро заявив: «В деяких продуктових групах доля паралельного імпорту значно перевищує 25%, а в сегменті професійного фото, дорогих фотоапаратів, ця доля, за даними аналітичних агентств становить понад 50%».

Голова правління АПІТУ Елліна Шнурко-Табакова зазначила, що за розрахунками експертів 31% пристроїв з GSM-модулем пройшов поза митницею, а це приблизно 8,6 млн. пристроїв на суму 22 млрд. грн. Тобто, приблизно третина усіх підключень – це товар який офіційно в Україну не завозився, або був призначений для ринків інших країн.

Цій проблемі було присвячено виступ директора з інформаційно-телекомунікаційного напрямку Українського державного центру радіочастот Вікторії Трощенко.

«Робота Системи з обліку кодів IMEI базується на етапах проходження товару, а це – введення в обіг товару на ринку країни, реалізація та застосування. Система здатна працювати без участі людини, якщо кожен її учасник – митниця, імпортер та оператори будуть злагоджено працювати та здійснювати інформаційний обмін між собою», заявила Вікторія Трощенко, а також відмітила високу громадянську відповідальність імпортерів IT-товарів за недоотримання державним бюджетом коштів від сплати податків.

Вона також зазначила, що система з обліку кодів ІМЕІ мобільних терміналів з обов’язковим відключенням «апаратів-нелегалів» є одним із найбільш дієвих заходів у боротьбі з контрабандою та контрафактом ІТ-товарів.

Представник компанії ERC – Володимир Костенко заявив, – «за експертною оцінкою агреговані втрати держбюджету за 2015 рік складають від 5 до 10 млрд. грн., а це можна порівняти з траншем МВФ»

Голова Правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України Еліна Шнурко-Табакова повідомила учасників круглого столу, що АПІТУ направила офіційного листа на імя Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням удосконалити українське законодавство у сфері захисту вітчизняного ринку від нелегального імпорту ІТ-товарів, внаслідок якого державний бюджет щорічно недоотримує близько 3,6 млрд.грн.

Слід зазначити, що проблемі боротьби з нелегальним імпортом IT-товарів в Україну було присвячене і нещодавно проведене в НКРЗІ перше засідання Робочої групи з удосконалення законодавства щодо запобігання користування кінцевим обладнанням, законність ввезення якого на територію України не підтверджена, яку створено на виконання доручення Кабінету Міністрів України для вироблення узгодженої та консолідованої позиції усіх зацікавлених сторін.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search