В м. Рига (Латвія)   проходитиме 8-е зібрання Північно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду – NЕDDІF (14-15.10.)та двосторонні/багатосторонні обговорення країнами-учасницями NЕDDІF підходів й пропозицій з можливого перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) і внесення змін до частотного Плану GE06 без подальшого використання смуг частот І і ІІ цифрових дивідендів (790-862 МГц і 694-790 МГц відповідно).

У заході в якості спостерігачів беруть участь й представники УДЦР.

Під час заходу, зокрема, українська делегація представить пропозиції УДЦР щодо можливого перепланування мереж ЦНТВМ з максимальним використанням технічних можливостей стандарту DVB-T2 і внесення змін до частотного Плану GE06 без подальшого використання смуг частот І і ІІ цифрового дивідендів.

Фахівці УДЦР також ознайомляться з інформацією щодо політики країн Північно-східного європейського регіону з використання смуг радіочастот 694-790 МГц і 790-862 МГц та візьмуть участь в обговоренні питань, пов’язаних з підготовкою до Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2015 року.

Отримана інформація буде використана для  підготовки пропозицій УДЦР з перепланування частотних виділень Плану GE06 з використанням стандарту DVB-T2, а також для забезпечення захисту радіочастотного ресурсу України при здійсненні міжнародної координації частотних виділень і присвоєнь РЕЗ ЦНТВМ в смузі частот 470-694 МГц.

Для довідки: з метою вирішення проблемних питань впровадження рухомої служби, а саме системи Міжнародного рухомого електрозв’язку (далі – ІМТ), в смузі частот 790-862 МГц (так званий “перший цифровий дивіденд”), у 2011 році адміністрації зв’язку Чехії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини утворили Північно-Східний форум з питань впровадження цифрового дивіденду (далі – NEDDIF).

Після Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2012 року мета NEDDIF була змінена та подальшу діяльність з оптимізації використання радіочастотного ресурсу для радіомовної служби в діапазоні УВЧ, зокрема, в контексті можливого впровадження мобільних широкосмугових мереж у смузі частот 694-790 МГц (так званий “другий цифровий дивіденд”).

Сьогодні основною метою NEDDIF визначено розгляд спільного підходу до використання смуг частот 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790-862 МГц та обмін відповідними точками зору і досвідом. У 2015 році до NEDDIFприєдналися адміністрації зв’язку Австрії і Румунії, а представники адміністрацій зв’язку Болгарії, Білорусії, Данії, Республіки Молдова, Російської Федерації, Швеції та України запрошуються до участі в зібраннях NEDDIF в якості спостерігачів.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search