5 листопада, в Українському державному центрі радіочастот відбулося засідання Комітету з конкурсних торгів, яке було присвячено оголошенню результатів конкурсних торгів на закупівлю за процедурою «Відкриті торги» предмету «Послуги щодо проектування та розробляння у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів»), код державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010 – 62.01.1.

На засіданні були присутні Голова НКРЗІ Олександр Животовський, учасники торгів, представники операторів мобільного зв’язку, ІТ-компаній, а також засобів масової інформації та громадських організацій.

За словами голови Комітету з конкурсних торгів, директора з адміністративних питань УДЦР Вадима Гулька, після розкриття тендерних пропозицій, протягом двох тижнів здійснювалася ретельна перевірка поданої компаніями документації. Вона засвідчила, що жодний із чотирьох учасників торгів не надав до УДЦР повного комплекту документів, визначених нормами Закону України «Про здійснення державних закупівель». Саме в силу цих причин тендер визнали таким, що не відбувся.

Пояснюючи присутнім причини такого рішення Вадим Гулько зазначив, що Комітет з конкурсних торгів УДЦР жорстко обмежений нормами Закону України «Про здійснення державних закупівель» і не може відступити від цих вимог ні на крок.

«Мені прикро, що незважаючи на численні звернення до Комітету і надані нами роз’яснення, учасники самостійно спробували трактувати вимоги окремих норм Документації конкурсних торгів, через що й допустили помилки», – наголосив він.

Вадим Гулько також зауважив, що в УДЦР зрозуміли , що деякі кваліфікаційні вимоги для багатьох учасників є занадто високі, що значно скоротило кількість потенційних учасників. Тому певні вимоги зазнають коригування. Зокрема, буде переглянута вимога щодо досвіду виконання аналогічних договорів. Тепер буде достатньо впровадження в одній країні, а не в двох, як це було раніше. Також буде переглянута вимога щодо кількості наявних працівників відповідної кваліфікації з 50 до 30 осіб, а також з 7 до 5 – кількість працівників, що безпосередньо брали участь у впровадженні MNP.

За його словами, найближчим часом Український державний центр радіочастот оголосить повторний конкурс, про що буде повідомлено в ЗМІ і на офіційному сайті УДЦР.

«Я би хотів, щоб наступного разу Комітет не відхиляв пропозиції учасників через формальну нестачу якогось документа, а дійшов до оцінки і на конкурентній основі обрав дійсно найкращого», – сказав голова Комітету з конкурсних торгів, директор з адміністративних питань УДЦР Вадим Гулько.

Виступаючи перед учасниками заходу Голова НКРЗІ Олександр Животовський наголосив на важливості впровадження послуги MNP для громадян, мобільних операторів і держави вцілому та висловив сподівання, що в наступних конкурсних торгах візьме участь більша кількість учасників і послуга з перенесення абонентських номерів буде впроваджена у визначений термін.

Для довідки: 19 жовтня відбулося розкриття пропозицій конкурсних торгів, які надійшли від 4 компаній. Зокрема, від ТОВ «ДІАЛІНК» із ціновою пропозицією 67 999 934,80 грн. з ПДВ, ТОВ «Т4В» із ціновою пропозицією 62 359 047,00 грн., ТОВ «ЕС АЙ ЦЕНТР» із ціновою пропозицією 25 781 568,64 грн. та ТОВ «ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ІНТЕРНЕТ» із ціновою пропозицією 17 700 000,96 грн.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search