Про це повідомив заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко під час інтерв’ю з журналістом одного із вітчизняних ЗМІ.

 

Коментуючи ситуацію, яка склалася на ринку мобільних телефонів, Володимир Кіріченко відзначив, що ринок став більш прозорим та чесним. Однією з причин цього, сказав він, є запровадження в Україні нових правил ввезення та реалізації РЕЗ, а також введення в дію автоматизованої системи обліку мобільних терміналів, функціонування якої забезпечує Український державний центр радіочастот.

 

– Якщо, наприклад, у 2008 році доля нелегального імпорту складала 93-94%, то у минулому році ситуація на ринку склалася з тією ж точністю, але навпаки, – підкреслив Володимир Кіріченко. – На сьогодні на наш ринок надходить 93-95% легальних мобілок.

 

– Як бачимо, нововведення на ринку принесли користь й державі, – додав Володимир Кіріченко. – Тільки за рахунок митних платежів в минулому році держава отримала один мільярд двісті п’ятдесят вісім мільйонів гривень.

 

Заступник начальника УДЦР також відзначив, що коди ІМЕІ всіх  мобільних телефонів, які реалізуються через торгівельну мережу, повинні бути внесені до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів, яку веде Український державний центр радіочастот. Ті телефони, що відсутні в базі даних, нормативними документами реалізовувати заборонено. Контроль за дотриманням законодавства у цій сфері здійснюють Державна інспекція зв’язку, Міністерство внутрішніх справ України та податкова служба.

 

На сьогодні в базі даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів налічується понад 101 мільйона кодів ІМЕІ.

Start typing and press Enter to search