Ви купуєте мобільний телефон або інший радіоелектронний засіб? Обов‘язково перевірте наявність на упаковці голографічної облікової марки!

 

З січня 2008 року розпочали діяти визначені законодавством правила реалізації мобільних телефонів та інших радіоелектронних засобів (далі – РЕЗ). Ними, зокрема, передбачено, що безпосередньо на фірмовій упаковці мобільного телефону, поряд із заводською етикеткою, яка містить серійний номер (IMEI) даного апарату, обов‘язково має бути нанесена облікова марка.

 

Облікова марка – це контрольна етикетка одноразового використання з елементами голографічного захисту. На цю марку нанесено дані контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду, який дозволяє в автоматизованому режимі ідентифікувати кожну промарковану одиницю РЕЗ.

Облікова марка наноситься імпортером або реалізатором до надходження радіозасобу у роздрібну торгівлю.

Крім того, мобільні телефони підлягають обов‘язковому додатковому маркуванню захисним знаком визначеної форми.

 

Цей захисний знак наноситься виробником мобільних телефонів на власну фірмову етикетку поруч із серійним номером (IMEI) і назвою термінала на стадії його виготовлення. Захисний знак розташовано безпосередньо на корпусі мобільного телефону під акумулятором.

 

Звертаємо Вашу увагу, що маркування вводиться як додатковий захід щодо захисту українського ринку та споживачів від неякісних та не рекомендованих до використання в Україні радіотелефонів.

 

 

Наявність облікової марки не впливає на вартість апарату, проте свідчить, що радіотелефон:

 

 

    • ввезений легально;

 

    • вироблений саме для поставки в Україну та експлуатації в мережах українських операторів;

 

    • сертифікований в Системі УкрСЕПРО (сертифікат – це гарантія якість зв‘язку та підтвердження відповідності апарату санітарним нормам, які в Україні є досить суворими);

 

    • підлягає гарантійному сервісному обслуговуванню.

 

 

 Захистіть себе від зайвих проблем! Купуйте лише марковані радіоелектронні засоби.

Start typing and press Enter to search