Відповідною постановою Кабінету Міністрів України встановлено можливість ввезення у якості особистих речей без оформлення митних процедур мобільного телефону. Чинне законодавство дозволяє ввезення для власних потреб, у якості подарунку тощо, без отримання спеціальних дозволів на ввезення, до двох мобільних телефонів. Однак, ці мобільні телефони повинні бути внесені до митної декларації, наявність якої дозволить їх власнику у подальшому внести коди ІМЕІ цих телефонів до „білого списку” бази даних та без проблем підключитися до мережі любого оператора.

 

Дещо інший порядок визначено законодавством у разі ввезення з-за кордону мобільних телефонів у якості товару. Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв‘язку України (далі – НКРЗ) від 19.03.09 №1406, що зареєстровано Міністерством юстиції України, визначено Перелік товарів із зазначенням їх кодів за УКТЗЕД, на які Державним підприємством „Український державний центр радіочастот” видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів (далі – Перелік). До зазначеного переліку входять, зокрема, й мобільні телефони та ноутбуки, що мають у своєму складі прийомопередавачі (Bluetooth, Wi-Fi та інші).

 

Цим Переліком, за погодженням з Державною митною службою України, встановлено опис товару, коди та митні режими його ввезення в Україну. Дозволи на ввезення з-за кордону зазначеного товару, зокрема, мобільних телефонів, відповідно до законодавства, надаються Українським державним центром радіочастот (УДЦР). При цьому треба мати на увазі, що необхідною умовою отримання дозволу на ввезення любого радіоелектронного засобу є наявність українського сертифікату відповідності. Дозвіл на ввезення можна отримати в термін від 3 до 8 робочих днів, після надання до УДЦР відповідної заяви. Її можна також подавати заздалегідь, щоб до надходження вантажу з-за кордону, дозвіл вже був готовим. Дозвіл на ввезення радіоелектронних засобів надається в межах терміну дії сертифікату відповідності конкретного радіоелектронного засобу, але не більше ніж на 6 місяців. За одним дозволом, протягом терміну його дії, можна ввозити радіоелектронні засоби, зокрема мобільні телефони, окремими партіями. Загальна їх кількість при цьому не може перевищувати визначену в дозволі. Термін поставки обладнання за оплаченим контрактом, як правило, не перевищує 3 місяці. Тому, радимо імпортерам, після оплати за контрактом замовленої партії радіоелектронних засобів, оформляти дозвіл на їх ввезення, не чекаючи поставки. У подальшому, при надходженні вантажу, це дозволить оформити митні процедури, не гаючи часу на оформлення відповідних дозволів.

 

Водночас слід зауважити, що до зазначеного Переліку внесені не тільки радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої, апаратура, але й частини до них, які не є радіоелектронними засобами.

 

Також імпортери повинні враховувати, що, при ввезенні товарів із зазначеного Переліку за митними режимами спеціальної митної зони або відмови на користь держави та наступному митному оформленні, вимагається подання дозволів на ввезення, які надаються УДЦР.

Start typing and press Enter to search