Про це в ефірі програми «Український простір» на Першому каналі «Українського Радіо» заявив виконавчий директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Вадим Гулько.

«Майже всі завдання, які стоять перед УДЦР важливі і важливі в першу чергу для держави. Однак, я б назвав основним і найбільш трудомістким нашим завданням це забезпечення моніторингу радіочастотного ресурсу», –  наголосив виконавчий директор держпідприємства Вадим Гулько.

Він уточнив, що це завдання має багато складових, від чіткості та професійності виконання яких фахівцями УДЦР залежатиме якість надання послуг користувачам радіочастотного ресурсу.

«Наше постійне завдання, захист тих користувачів, які законно отримали дозволи і працюють в абсолютно легальному полі від тих, хто просто заходить на ринок і ставить в себе на даху базову станцію і починає заважати усім іншим. Це ще одна наша місія – робота по виявленню незаконних пристроїв і захист легальних користувачів», – зазначив виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько.

Він також звернув увагу на ще один напрямок діяльності УДЦР – оцінку відповідності  продукції українських експортерів, що сприятиме просуванню їх продукції за кордоном.

«Наш Центр з сертифікації на сьогодні єдиний в Україні за документами якого, якщо провести оцінку відповідності РЕЗ, можна поїхати в Європу і там отримати сертифікат – протоколи випробувань центру там будуть  визнані. Це колосальна допомога нашим експортерам, тому що їм уже не потрібно шукати іноземну лабораторію, щоб зробити оцінку відповідності. Таку оцінку відповідності набагато дешевше провести у нас, ніж у Європі, тому зараз ми уже намагаємось виходити на європейський ринок», – заявив виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько.

Повністю прослухати інтерв’ю Вадима Гулька в програмі «Український простір» на Першому каналі «Українського Радіо» можна за цим гіперпосиланням: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=1461727.

Start typing and press Enter to search