Контрабанду мобільних пристроїв можна зупинити повністю, якщо внести зміни до законодавства про обов’язкову реєстрацію кодів ІМЕІ

 

Днями в Дніпропетровську і Запоріжжі податкова міліція Державної фіскальної служби (ДФС) вилучила понад 200 одиниць продукції компанії Apple за підозрою в нелегальному ввезенні в Україну та порушенні прав інтелектуальної власності.

На жаль, такі випадки непоодинокі. Раніше повідомлялося, що лише в одному з пунктів пропуску українські прикордонники виявили незаконне переміщення через кордон 82 смартфонів марки «Apple». Вартість партії телефонів склала тоді близько 1 млн. гривень. А загалом бюджет України за різними оцінками щороку втрачає понад 1,5 млрд. гривень від контрабанди та «сірих» схем імпорту мобільних пристроїв.

Як зазначає директор з адміністративних питань УДЦР Вадим Гулько, подібне сьогодні насправді трапляється не рідко. Але ситуацію можна змінити на краще. Це залежить від багатьох чинників. Один з головних – вдосконалення чинного законодавства, адже вирішення проблеми контрабанди мобільних телефонів знаходиться саме в законодавчій площині.

«Якщо внести зміни до чинного законодавства щодо обов’язкової реєстрації кодів ІМЕІ, то контрабанду мобільних пристроїв можна зупинити повністю ще до бажання їх ввезти в Україну. Адже завезені в такий спосіб товари неможливо буде використати без підключення до мережі мобільного зв’язку, а без цього їх покупка втрачає сенс», – наголосив директор з адміністративних питань УДЦР Вадим Гулько.

Він також звернув увагу на те, що вже зараз оператори мобільного зв’язку використовують практику відключення абонентів, які порушують правила використання мережі мобільного зв’язку, зокрема, займаються рефармінгом, тобто змінюють радіотехнології на виділених оператору зв’язку радіочастотах.

До речі, сумлінні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно та прозоро, продовжують на добровільній основі вносити коди ІМЕІ в базу даних. Сьогодні в ній налічується понад 1 589 443 кодів. Лише від початку цього року внесено 593 086.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search