В Державному підприємстві „Український державний центр радіочастот” відбулася презентація Інформаційної системи обліку радіоелектронних засобів на території України.

 

В презентації взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України Турчинов О.В., Голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Колобов С.О., члени Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Голова Державної митної служби України Макаренко А.В.

2009-04-28-imei-01

У своїх виступах вони детально охарактеризували ситуацію на ринку мобільних телефонів, розповіли про проблеми, пов’язані із ввезенням з-за кордону в Україну мобільних телефонів, взаємодії з імпортерами радіоелектронних засобів та Державною митною службою України.

2009-04-28-imei-02

Присутнім також продемонстрували технічні можливості перевірки громадянами легальності мобільних телефонів з використанням SMS – повідомлень та Інтернет. Про особливості функціонування Інформаційної системи обліку терміналів розповів заступник  начальника УДЦР Кіріченко В.І. Питанням захисту даних у Інформаційній системі присвятив свій виступ заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Фролов О.В.

2009-04-28-imei-03

За словами Олександра Турчинова, впровадження подібної системи – принципово новий підхід для України у розв’язанні проблеми «сірих» схем в імпорті і торгівлі мобільними телефонами. «Впровадження автоматизованої системи важливо не тільки для контролю сплати відповідних податків та зборів, це і сучасна технологія захисту українського споживача від неякісної продукції», ‑ наголосив він.

 

Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов, Голова НКРЗ Сергій Колобов, член НКРЗ Володимир Звєрєв та начальник УДЦР Павло Слободянюк відповили на запитання журналістів.

2009-04-28-imei-04

Начальник Українського державного центру радіочастот ознайомив Першого віце-прем’єр-міністра України, членів НКРЗ та інших учасників заходу з роботою центрального пункту управління автоматизованою системою радіочастотного моніторингу, сучасними мобільними програмно-апаратними комплексами технічного радіоконтролю. Їх також ознайомили з діяльністю лабораторій Випробувального центру.

2009-04-28-imei-05

2009-04-28-imei-06

Start typing and press Enter to search