До Українського державного центру радіочастот від громадян надходять звернення, в яких люди висловлюють стурбованість з приводу того, чи не впливає на людський організм випромінювання базових станцій мобільного зв’язку, розташованих поблизу житлових будинків.

 

Електромагнітні імпульси, що випромінюються цими об’єктами, як вважають люди, перевищують встановлені норми і є джерелом негативного впливу на стан їхнього здоров’я.

 

УДЦР повідомляє, що контроль за рівнем випромінювання базових станцій мобільного стільникового зв’язку та іншими радіотехнічними об’єктами з моменту їх установки й подальшої експлуатації здійснює Державна санітарно-епідеміологічна служба.

 

Слід зазначити, що, перш ніж установити обладнання, вітчизняним операторам мобільного зв’язку доводиться пройти складний процес узгодження багатьох позицій та одержати понад 10 дозвільних документів від різних інстанцій.

 

Наприклад, на МНС України покладено контроль за дотриманням пожежної безпеки. На Держгірпромнагляд – контроль за забезпеченням безпечних умов праці обслуговуючого персоналу. Держархбудінспекція здійснює контроль і нагляд з питань будівництва споруд, надає дозволи на виконання робіт, проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об’єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств.

20110315_rm

Що ж до ролі Українського державного центру радіочастот у справі встановлення і функціонування об’єктів РЕЗ та ВП, то зауважимо, що, відповідно до Закону України „Про радіочастотний ресурс України”, до компетенції підприємства належить здійснення оцінки електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів, технічний радіоконтроль за використанням радіочастот, забезпечення беззавадового використання РЕЗ, а також виявлення фактів незаконного використання радіочастот. І тут колективом УДЦР проведено певний обсяг робіт.

Так, у 2010 році підприємством здійснено оцінку ЕМС та надано 15732 висновків щодо ЕМС, виконано технічний радіоконтроль 353 базових станцій стільникового зв’язку, виявлено 6120незаконно діючих пристроїв, з яких роботу 4512НДП припинено.

Сьогодні, коли відзначається Всесвітній день прав споживача, керівництво Українського державного центру радіочастот запевняє всіх користувачів радіочастотного ресурсу, а також тих, хто отримує послуги від УДЦР, що колектив підприємства і надалі докладатиме усіх зусиль задля виконання покладених на нього завдань, спрямованих на задоволення потреб і інтересів наших громадян. Адже правилом для кожного фахівця в роботі стало гасло „Зв’язок, вільний від завад!” А добрим ім‘ям підприємства у нас прийнято дорожити.

Для довідки

Відповідно до Санітарних норм, рівні електромагнітного поля, що створюються базовими станціями мобільного стільникового зв’язку на території, призначеній для забудови, у приміщеннях житлових і громадських будинків, лікувально-профілактичних, оздоровчих, дитячих дошкільних і шкільних закладів, у будинках інвалідів і людей похилого віку, зонах відпочинку, на дитячих і спортивних майданчиках тощо не повинні перевищувати гранично допустимий рівень (ГДР) – 2,5 мкВт/ см2.

Підкреслимо, що вказаний рівень є в декілька разів жорсткішим, ніж норми, які встановлені в інших країнах. Наприклад, в Росії та Білорусії – 10 мкВт/см2, в Європі та США – ще вище.

Start typing and press Enter to search