У Верховній Раді України нещодавно зареєстрований законопроект, яким передбачається внесення змін до Закону України „Про телекомунікації” стосовно використання в стільникових мережах пристроїв, законність ввезення яких не підтверджена. У запропонованому до розгляду народними депутатами документі, зокрема, прописаний принцип обов’язкового відключення мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких не внесено до узагальненої бази даних, що веде Український державний центр радіочастот.

 

У зв’язку з цим на адресу нашого підприємства надходить багато звернень, у яких автори цікавляться тим, чи здатний УДЦР забезпечити надійне функціонування Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України. Також респонденти запитують, чи не потягне це за собою збільшення бюджетних коштів на реалізацію програми?

 

Стосовно цього доводимо до відома зацікавлених осіб, що Автоматизована інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України, яка створена в Українському державному центрі радіочастот, була здана у промислову експлуатацію 01.07.2011 року і на цей час повністю готова до виконання функцій щодо відключення мобільних телефонів з незареєстрованими в базі даних кодами ІМЕІ.

 

Система ІСОМТ створювалася виключно за рахунок коштів Українського державного центру радіочастот, жодної копійки з держбюджету на її створення та експлуатацію не надходило.

 

У фінансовому плані УДЦР на 2012 рік, затвердженому Кабінетом міністрів України, передбачені кошти на забезпечення працездатності ІСОМТ та подальший її розвиток. Але це є кошти підприємства. Фінансування програми з держбюджету не передбачається, що повністю відповідає статті 29 Закону України „Про радіочастотний ресурс України”.

 

На цей час фінансових і технічних проблем щодо виконання УДЦР передбачених законопроектом № 9695 регуляторних функцій не існує.

 

Start typing and press Enter to search