Про це повідомив генеральний директор Українського державного центру радіочастот Володимир Корсун в інтерв’ю інтернет-виданню «Экономические известия», оприлюдненому 13.07.2015.

За словами Володимира Корсуна, створена в 2009 році процедура боротьби з контрабандою мобільних терміналів та розроблена для її технічної реалізації Автоматизована система обліку мобільних терміналів стали ефективним інструментом боротьби з контрабандою цього виду продукції.

«Легальні імпортери досі з вдячністю згадують той період, коли в червні 2009 року УДЦР вперше запустив систему обліку кодів ІМЕІ. Тоді контрабанда мобільних терміналів практично припинилася, всі продавці з’ясовували у імпортерів, а покупці запитували у продавців, чи внесений код ІМЕІ мобільного телефону в базу даних УДЦР», – зазначив Володимир Корсун

Генеральний директор наголосив, що ніхто не хотів купувати «сірі» телефони, щоб потім не було з ними проблем. Бюджет же мав хороший прибуток від збільшення імпортних зборів. Якщо в першій половині того ж 2009 року, до запровадження обліку кодів ІМЕІ законно ввезених мобільних телефонів, надходження до бюджету України від їх імпорту склали всього близько 60 млн. грн., то за друге півріччя після запуску процедури обліку кодів надходження зросли майже в 10 разів і склали 570 млн. грн.

За словами генерального директора УДЦР, найбільш показовим був 2013 рік, коли бюджет України поповнився на 1,3 млрд. грн.. Однак у квітні 2014 року змінами до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» реєстрацію кодів ІМЕІ скасували.

«Це не означає, що база даних кодів ІМЕІ пропала. База працює і постійно оновлюється. Тільки цього року було внесено в базу понад 1,5 мільйона кодів мобільних терміналів. Їх продовжують вносити легальні імпортери, виключно на добровільній основі», – заявив Володимир Корсун.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search