На виконання рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України  щодо введення узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів та забезпечення надійного та безпечного функціонування програмно-технічного комплексу в Українському державному центрі радіочастот введена в промислову експлуатацію автоматизована інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ).

 

Нагадаємо, що база кодів ІМЕІ мобільних телефонів започаткована з метою забезпечення державного регулювання ввезення радіоелектронних засобів на територію України та їх реалізації. Основними ж завданнями державного регулювання є захист українського ринку від неякісних та недозволених до застосування в Україні мобільних телефонів, а також захист прав користувачів мобільних телефонів та послуг мобільного зв’язку.

 

Автоматизована інформаційна система обліку терміналів забезпечує повний захист інформації відповідно до вимог нормативних документів, що підтверджується сертифікатом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

 

Доступ до зазначеної бази даних мають лише працівники Державної інспекції зв’язку та інших, визначених законом, контролюючих органів, оператори мобільного зв’язку, правоохоронні органи, громадське об’єднання дистриб’юторів терміналів. Порядок доступу до  узагальненої бази даних кодів ІМЕІ встановлює Національна комісія з питань регулювання зв’язку України.

 

За словами заступника начальника УДЦР Володимира Кіріченка, узагальнена база даних кодів ІМЕІ наповнюється інтенсивно, в основному за рахунок кодів ІМЕІ мобільних телефонів, що ввозяться на територію України з-за кордону. На сьогодні в базі даних зареєстровано близько 200000 кодів ІМЕІ (технічні можливості системи дозволяють зареєструвати до 100 млн. кодів).

 

– Продавці мобільних терміналів зрозуміли, що працювати на ринку мобільного зв’язку потрібно чесно й прозоро, – додав Кіріченко.

 

Треба зазначити, що до кінця червня для перевірки кодів ІМЕІ допуск до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ буде здійснюватися за допомогою SMS – повідомлень на короткий номер любого мобільного оператора (НКРЗ рекомендує операторам надавати послугу доступу до АІСОМТУ за скороченим номером 307).

 

До 30.09.09 в базі даних будуть знаходитися всі коди ІМЕІ телефонів, які знаходилися в реалізації до 30 травня (термін закінчення реєстрації кодів ІМЕІ, що залишилися в реалізації після 28.03.09), а також ті, що будуть ввозитися в Україну до 30 вересня.

 

Після 30 вересня  вводитимуться в базу даних і стануть доступними для перевірки коди терміналів, які працюють в мережах операторів. До цього часу в базі даних буде сформований чорний список, який складатимуть коди ІМЕІ викрадених або загублених телефонів. В цей список також включатимуть телефони, які виходили на зв’язок та обслуговувалися операторами протягом 3 місяців, але їх офіційне походження не було підтверджено користувачем.

 

Увага!

 

Кожний бажаючий за допомогою Інтернету може перевірити наявність коду ІМЕІ свого телефону в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів. Для цього потрібно зайти через Інтернет на портал Українського державного центру радіочастот, де розміщено посилання на систему пошуку бази даних кодів ІМЕІ. Набрати код терміналу та направити запит. Через лічені секунди замовник отримає відповідну відповідь.                      

 

Звертаємо увагу на те, що сьогодні в узагальненій базі знаходяться коди ІМЕІ тих телефонів, що були ввезені після 28.03.09.

 

До 30.06.09 до бази будуть введені коди ІМЕІ мобільних терміналів, що зараз продаються в торгових мережах на законних підставах.

Start typing and press Enter to search