Сьогодні, 20 липня, в конференц-залі Українського державного центру радіочастот відкрилося засідання Робочої групи технічних експертів з вивчення використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення країн-учасниць РСЗ (Регіональна співдружність в галузі зв’язку) у діапазоні СХ/ДХ (РГ СХ/ДХ).

 

У міжнародному заході взяли участь понад 20 фахівців країн СНД, експертів Державної адміністрації зв’язку України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення, УДЦР, Концерну РРТ, Національної радіокомпанії України.

 

З вітальним словом до учасників засідання звернувся начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк. Він підкреслив важливість сьогоднішнього заходу й висловив впевненість в тому, що розгляд питань порядку денного поважного зібрання буде всебічним та ефективним.

 

На думку виступаючого, тісна співпраця представників країн-учасниць РСЗ в розв’язанні проблем використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення, є найбільш важливою умовою для досягнення позитивного результату.

 

Учасників наради також привітав начальник управління радіотехнологій Державної адміністрації зв’язку України Сергій Сарапулов.

 

Серед основних питань порядку денного засідання Робочої групи:

 

 

    •  Розгляд представлених АЗ РСЗ результатів розрахунку ЕМС планових національних частотних присвоєнь з урахуванням їх переводу в незалежний режим роботи (з використанням наявного програмного забезпечення LfMfMaint);

 

    • визначення присвоєння, які впливають на присвоєння інших АЗ РСЗ при виході їх зі складу синхронних мереж (визначення колізій), у відповідності з Угодою „Женева-75”;

 

    • розроблення проекту технічних критеріїв забезпечення умов ЕМС і пропозицій по усуненню колізій і вирішенню проблем використання планових частот 171, 549 та 873 кГц в незалежному режимі роботи в країнах-учасниках РСЗ.

 

 

Крім того, як зазначив Голова Робочої групи СХ/ДХ, начальник відділу радіомовної служби управління радіочастотних присвоєнь УДЦР Олександр Бондаренко, на засіданні планується обмінятися інформацією щодо планів АЗ РСЗ з впровадження цифрового радіомовлення в діапазонах СХ/ДХ (DRM, HD Radio та інших).

 

Засідання Робочої групи триватиме до 22 липня.

Start typing and press Enter to search