Сьогодні, 15 жовтня, в Українському державному центрі радіочастот розпочалося 15-те міжнародне засідання з питань космічного моніторингу.

На семінар прибули представники Міжнародного союзу електрозв’язку, регуляторних органів, адміністрацій зв’язку, радіочастотних органів, компаній виробників обладнання та інших зацікавлених організацій з 11 країн світу, зокрема, з Алжиру, Китаю, Франції, США, Німеччини, Греції, Японії, Республіки Корея, Султанату Оман, Швейцарії, Російської Федерації.

Учасників засідання привітав начальник УДЦР Павло Слободянюк. Керівник підприємства відзначив важливість питань, що будуть розглянуті на цьому засіданні, і побажав колегам ефективної роботи.

– Я впевнений, що сьогоднішня зустріч є ще одним важливим кроком в нашій співпраці, адже питання контролю використання частотно-орбітального ресурсу й забезпечення захисту від завад стають все більш актуальними як для адміністрацій так і для операторів.

Разом з тим, Павло Слободянюк висловив сподівання, що цей симпозіум в черговий раз стане майданчиком для обговорення гострих тем, а також обміну думками щодо розвитку систем космічного радіочастотного моніторингу країн-учасниць заходу.

2013-10-15-01

В перший день учасники засідання заслухали низку виступів.

Так, начальник відділу методичного забезпечення УДЦР Вадим Благодарний розповів про нормативно-правову базу здійснення радіочастотного моніторингу в Україні, а також поділився набутим підприємством досвідом з виконання завдань космічного радіочастотного моніторингу на міжнародному рівні.

Темі завад супутниковим системам та міжнародному моніторингу присвятив свій виступ Івон Хенрі – представник відділу супутникових служб Бюро радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.

З досвідом створення баз даних завад супутниковим радіослужбам та взаємодії станцій супутникового моніторингу під час вирішення практичних завдань поділився доктор технічних наук Станіслав Кізіма (ЗАО «СОКБ «ВЕКТОР», Російська Федерація).

2013-10-15-02

Досить змістовними і цікавими були й презентації представників Японії та Китаю. У доповідях розкрито технічні питання проведення космічного радіомоніторингу для GSO/NGSO супутників, методи вибору суміжних супутників в системі геолокації та інноваційні технології в супутниковому радіомоніторингу.

З деякими технічними аспектами розв’язання проблем космічного моніторингу та особливостями боротьби з завадами в майбутніх системах супутникового зв’язку учасників симпозіуму ознайомили спеціалісти з Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки.

Завтра симпозіум продовжить роботу.

Start typing and press Enter to search