Днями в УДЦР відбулося навчання фахівців регіональних філій з експлуатації новітньої станції технічного радіоконтролю «Атлас-77», за допомогою якої здійснюється оцінка зон покриття мережею цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2.

Про це прес-службі УДЦР повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу держпідприємства Юрій Гресько.

За словами керівника департаменту, введення в експлуатацію сучасних мобільних комплексів радіоконтролю дозволить УДЦР  проводити оцінку зон покриття цифровим телебаченням всієї території України.

«Ми готувалися до цієї події. Розробники та виробники обладнання забезпечили нас технічно, а тепер увесь цикл введення в дію станцій завершуємо навчанням персоналу», – сказав Юрій Гресько.

Під час дводенного навчального курсу досвідчені фахівці-практики центрального офісу підприємства і розробники обладнання детально розповіли про структуру, технічні характеристики та основні можливості новітньої станції технічного радіоконтролю.

На практичних заняттях вони ознайомили учасників курсу з особливостями розгортання щогл, встановлених на автомобілі, роботи вбудованого дизель-генератора,  а також проведення вимірювань мереж за допомогою аналізаторів спектру та аналізаторів телевізійних сигналів.

Значний акцент у навчанні було зроблено на застосуванні методики визначення зони покриття мережі цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2 із використанням СТРК «Атлас-77».

Зі змістом методики та правилами її використання під час проведення вимірювань фахівців філій ознайомив заступник директора науково-методичного департаменту Вадим Благодарний. Чимало часу було присвячено відповідям на запитання спеціалістів.

Найближчим часом відповідна техніка та обладнання надійдуть до філій держпідприємства.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

 

Start typing and press Enter to search