Одним з основних завдань Українського державного центру радіочастот (УДЦР) є здійснення технічного радіоконтролю (ТРК) випромінювань радіоелектронних засобів у смугах радіочастот загального користування.

 

Вирішення цього завдання щодо систем стільникового зв’язку у межах території України базується, переважно, на використанні спеціалізованих мобільних комплексів сімейства РМ-1300М-Р3/5, оснащених визначником радіоканалів базових станцій типу ОРКБС. Але застосування їх для пошуку джерел радіозавад базовим станціям (БС) вітчизняних операторів мереж стільникового зв’язку стандартів GSM-900 та DCS-1800 у прикордонній зоні, а також БС, які створюють радіозавади вітчизняним БС, але розташовані на території сусідніх країн, виявилося недостатньо ефективним.

 

Для вирішення цього питання в УДЦР розроблені методичні рекомендації щодо проведення інструментального оцінювання (вимірювання) напруженості електромагнітного поля радіовипромінювання БС у прикордонній зоні.

 

Рекомендації визначають порядок комбінованого використання мобільних та портативних засобів і забезпечують виявлення, пеленгування, визначення місцезнаходження та ідентифікацію БС стандартів GSM-900 та DCS-1800, аналіз спектрів радіовипромінювань та проведення відповідних вимірювань їх параметрів і документування отриманих результатів для подальшої обробки та узагальнення.

 

Методичні рекомендації були апробовані у філіях УДЦР та отримали схвальну оцінку фахівців підрозділів радіочастотного контролю.

Start typing and press Enter to search