Сьогодні, 25 лютого, в конференц-залі Українського державного центру радіочастот офіційно відкрилося 28/34 спільне засідання Комісії РСЗ з питань регулювання використання радіочастотного спектру і ЕМС РЕЗ та Комісії РСЗ із супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення

 

У форумі взяли участь близько 50 фахівців, які представляють країни-учасниці СНД, а також члени Виконкому Регіональної співдружності в галузі зв’язку та Бюро радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.

До складу української делегації увійшли представники Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Українського державного центру радіочастот, Державної адміністрації зв’язку України, Державного комітету України з питань телебачення і радіомовлення, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної радіокомпанії України.

 

Відкрив засідання Голова Комісії з ЕМС РСЗ, керівник Федерального агентства зв’язку Російської Федерації Валерій Бугаєнко.

 

З вітальним словом до учасників міжнародного заходу звернувся начальник управління радіотехнологій Державної адміністрації зв’язку України, заступник голови Комісії РСЗ з ЕМС РЕЗ Сергій Сарапулов. Він підкреслив важливість сьогоднішньої події й висловив впевненість в тому, що розгляд питань порядку денного поважного зібрання буде всебічним та ефективним.

На думку виступаючого, в умовах масштабних та стрімких перетворень у сфері зв’язку багатостороння та взаємовигідна співпраця країн співдружності є найбільш важливою умовою для досягнення найкращих результатів.

 

– Погодження дій з формування загального інформаційного простору, зближення нормативно-правової бази, обмін інформаційними ресурсами, забезпечення успішної інтеграції в глобальне інформаційне товариство є головними питаннями, які потребують сьогодні нашої прискіпливої уваги, – сказав Сергій Сарапулов.

Учасників наради також привітав член Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Володимир Олійник. Він висловив задоволення співпрацею країн у галузі зв’язку, побажав всіляких успіхів в роботі присутнім й висловив впевненість в тому, що дискусії, які відбудуться на цьому засіданні, принесуть велику користь всім його учасникам.

 

З вітаннями від приймаючої сторони виступив перший заступник начальника Українського державного центру радіочастот Євген Хаіров. Він наголосив, що керівництво УДЦР високо цінує існуючий рівень міжнародної співпраці.

– Проведення в Україні спільного засідання Комісії РСЗ з питань регулювання використання радіочастотного спектру і ЕМС РЕЗ та Комісії РСЗ із супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення, -сказав Євген Хаіров, – стане важливою віхою в розвитку наших відносин. Зокрема, координації дій в області ефективного використання радіочастотного спектру, електромагнітної сумісності РЕЗ, узгодження дій у питаннях розвитку нових систем та засобів зв’язку.

Володимир Олійник, Сергій Сарапулов та Євген Хаіров у своїх виступах наголошували на тому, що таке співробітництво сприяє координації та узгодженню дій у питаннях використання та розвитку нових систем та засобів супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення в загальних інтересах, веде до відпрацювання погоджених рішень. А предметом особливої уваги, як підкреслювали члени президії форуму, мають бути впровадження перспективних технологій, бездротового доступу, підготовка до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року, розвиток супутникового зв’язку тощо.

 

У перший день заходу його учасники обговорили результати 41-го засідання Ради голів АЗ РСЗ та завдання, які стоять перед Комісіями з ЕМС та радіомовлення. Доповідав Голова Комісії з ЕМС РЕЗ, керівник Федерального агентства зв’язку В.М. Бугаєнко (Росія).

Йшлося також про хід виконання робіт з розробки загальної таблиці розподілу частот країн СНД, обговорено хід підготовки АЗ РСЗ до Асамблеї радіозв’язку та Всесвітньої конференції радіозв’язку МСЕ 2012 року. Крім того, розглянуто питання щодо впровадження перспективних технологій безпроводового доступу в країнах-учасницях РСЗ та планування використання смуги частот 790-862 МГц.

 

Засідання продовжить роботу завтра, 26 лютого, о 10:00.

Start typing and press Enter to search