20-22 липня на базі Українського державного центру радіочастот відбудеться друге засідання Робочої групи технічних експертів з вивчення використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення країн-учасниць РСЗ (Регіональна співдружність в галузі зв’язку) у діапазоні СХ/ДХ (РГ СХ/ДХ).

 

Очікується, що в засіданні братимуть участь представники країн СНД, експерти Державної адміністрації зв’язку України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення, УДЦР, Концерну РРТ, Національної радіокомпанії України.

 

Під час засідання планується:

 

 

    • Розглянути представлені АЗ РСЗ результати розрахунку ЕМС планових національних частотних присвоєнь (Таблиця 1) з урахуванням їх переводу в незалежний режим роботи (з використанням наявного програмного забезпечення LfMfMaint);

 

    • визначити присвоєння, які впливають на присвоєння інших АЗ РСЗ при виході їх зі складу синхронних мереж (визначення колізій), у відповідності з Угодою „Женева-75”;

 

    • розробити проект технічних критеріїв забезпечення умов ЕМС і пропозицій по усуненню колізій і вирішенню проблем використання планових частот 171, 549 та 873 кГц в незалежному режимі роботи в країнах-учасниках РСЗ.

 

 

Відбудеться також обмін інформацією щодо планів АЗ РСЗ з впровадження цифрового радіомовлення в діапазонах СХ/ДХ (DRM, HD Radio та інших).

 

Довідка:

 

РГ СХ/ДХ створено Рішенням №28/34-7 Комісії РСЗ з супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення та Комісії РСЗ з питань регулювання використання радіочастотного спектру і ЕМС РЕЗ. Головою РГ СХ/ДХ було обрано начальника відділу радіомовної служби управління радіочастотних присвоєнь УДЦР Бондаренка О.О.

 

До складу РГ СХ/ДХ входять представники восьми країн-членів РСЗ. Від України її членами є представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, УДЦР, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної радіокомпанії України.

Start typing and press Enter to search