11–13 вересня 2013 року в м. Москва (Російська Федерація) відбулося 3-є засідання Робочої групи з управління радіочастотним спектром (РГ РЧС) при Комісії Регіональної співдружності в галузі зв’язку з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт.

На засідання РГ РЧС прибули представники України, Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменії, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Російської Федерації, Республіки Узбекистан та Виконкому РСЗ.

Вів засідання заступник Голови Комісії РСЗ з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт, Голова РГ РЧС Євген Хаіров, який є першим заступником начальника Українського державного центру радіочастот.

Учасники заходу обговорили план роботи з виконання рішення Комісії РСЗ з регулювання використання радіочастотного спектру та супутникових орбіт стосовно вивчення перспективного використання смуг частот 470–862 МГц різними радіослужбами, відпрацювали робочий документ до проекту Звіту відносно поточного і майбутнього використання смуг радіочастот 800 МГц, 2,3 ГГц, 2,5 ГГц, 3,6 ГГц для систем безпроводового доступу в країнах-учасницях РСЗ.

Під час засідання експерти розглянули робочі документи, зокрема, щодо проекту Звіту (рекомендації) про нормативно-правову базу регулювання використання супутникових терміналів VSAT в Ku та Ka діапазонах, інформаційно-довідкових матеріалів стосовно стягнення плати за використання радіочастотного спектру в країнах учасниць РСЗ, підготовки проекту Довідника про перспективи впровадження систем когнітивного радіо в смугах частот УВЧ діапазону, і пропозиції щодо принципів координації когнітивних систем у прикордонних районах країн членів РСЗ.

На засіданні були схвалені два опитувальники, що стосуються використання систем контролю космічного радіозв’язку і систем геолокації земних станцій у країнах-учасницях РСЗ, та принципів і механізму проведення конверсії РЧС, які представив інженер 1 категорії управління науково методичного забезпечення УДЦР Олег Кокотов.

Також обговорене питання щодо розробки автоматизованої Загальної таблиці розподілу частот країн-учасниць РСЗ у смузі частот 9,0 кГц – 275,0 ГГц.

Під час проведення засідання РГ українські фахівці обмінялися досвідом з колегами з інших країн стосовно поточного стану, основних тенденцій, регуляторних та технічних аспектів використання радіочастотного ресурсу.

Start typing and press Enter to search