Делегація Українського державного центру радіочастот, яку очолювала  начальник відділу міжнародного радіочастотного менеджменту управління аналізу та міжнародної взаємодії УДЦР Людмила Карпенко, взяла участь у 12-му засіданні з питань міжнародного космічного радіомоніторингу, яке відбулося в Токіо (Японія). Організатором заходу виступило Міністерство внутрішніх справ та зв’язку Японії.

 

Учасникі засідання, які прибули з 10 країн, представляли регуляторні органи, органи управління використанням спектру, виробників обладнання та програмного забезпечення для радіомоніторингу відомих світових компаній.

20101026meeting

В ході засідання відбувся симпозіум з питань космічного радіомоніторингу, на якому розглядалися питання щодо політики космічного радіомоніторингу, причин виникнення завад роботі супутникового зв’язку та шляхи їх усунення, сучасних технологій та тенденцій космічного радіомоніторингу.

З доповіддю на тему „Система моніторингу земних станцій супутникового зв’язку України” виступила Людмила Карпенко. Вона поінформувала присутніх про діяльність державних органів, які здійснюють управління та регулювання використанням радіочастотного ресурсу України, створення на законодавчому рівні нормативної бази, що регламентує проведення радіомоніторингу. Також була презентована земна станція супутникового зв’язку УДЦР.

За словами Людмили Карпенко, можливості станції моніторингу земних станцій супутникового зв’язку УДЦР щодо геолокації значно перевищують можливості японської станції, розташованої в м. Міура.

Учасники засідання також ознайомилися з роботою департаменту радіочастотного моніторингу Бюро телекомунікацій Міністерства внутрішніх справ та зв’язку Японії, а також Центру радіомоніторингу, розташованого в м. Міура. Гостям також продемонстрували обладнання відомих японських компаній, зокрема, систему візуалізації джерела випромінювання, засоби спостереження за космічними та навколоземними об’єктами, радарну систему відстеження їх місця знаходження.

Українські фахівці, за результатами візиту до Японії, отримали інформацію щодо організації національної системи радіомоніторингу, ознайомилися з сучасними методами вимірювання параметрів сигналів станцій моніторингу. Крім того, спеціалісти УДЦР провели низку консультацій з розробниками систем радіомоніторингу.

Наступне засідання з питань міжнародного космічного радіомоніторингу відбудеться 25-27 жовтня 2011 року у Франції.

Start typing and press Enter to search