Регіональні Координаційні комісії із запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку, до складу яких входять представники філій Українського державного центру радіочастот, Державної інспекції зв’язку та співробітники МВС України, в черговий раз провели в регіонах оперативні заходи.

У Волинській області, зокрема, зафіксували роботу незаконно діючого радіоелектронного обладнання, із застосуванням якого здійснювався доступ до мережі Інтернет і яке, до того ж, експлуатувалося користувачем без відповідного на це дозволу Українського державного центру радіочастот.

Відносно підприємця складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення (ст. 146, КУпАП). Роботу цього РЕЗ припинено.

Напрацьовані в ході спільного заходу матеріали направлені на розгляд до Рожищенського районного суду для притягнення підприємця до відповідальності.

Подібне порушення зафіксували в регіоні й фахівці Рівненської філії УДЦР. Під час здійснення радіочастотного моніторингу вони виявили роботу базової станції УКХ радіозв’язку, яка також функціонувала без дозволу на експлуатацію. Це є порушенням вимог п. 3 ст. 30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Уповноважений НКРЗІ на здійснення державного нагляду склав відповідний протокол. Радіоелектронне обладнання у власника вилучено.

 

Для довідки

 

Як підкреслив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк у виступі під час презентації Річного звіту НКРЗ за 2011 рік, фахівці УДЦР за звітний період за результатами технічного радіоконтролю виявили 11 322 порушення у сфері користування радіочастотним ресурсом. З них 9 354 порушення пов’язані з використанням радіоелектронних засобів без дозвільних документів, а1 968 — з недотриманням умов, задекларованих у дозвільних документах.

Відповідними діями у минулому році усунуто 7 571 порушення, з яких 1 666 — спільно з Державною інспекцією зв’язку та органами МВС.

Start typing and press Enter to search