Делегація Українського державного центру радіочастот на чолі з заступником начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимиром Кіріченком брала участь у засіданні Робочої групи 3 (РГ3) Дослідної комісії 11 (ДК11) Сектору стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ-Т), яке відбулося у м. Кампала (Республіка Уганда). Засідання проходило одночасно з засіданнями інших робочих груп Дослідної комісії 11.

Українська делегація на засіданні РГ3 ДК11 МСЕ-Т представляла вклад Адміністрації зв’язку України „Доповнення до Проекту Довідника з контрафактного обладнання”, присвяченого заходам з боротьби з контрафактними мобільними терміналами.

Відповідно до плану робочих груп на сесійних засіданнях розглянуті й внески інших доповідачів: „Пропозиції з визначення механізмів обліку нелегальної торгівлі в ІКТ”, „Нелегальна торгівля в ІКТ — проблеми і рішення”, „Пропозиції щодо Глобальної Системи ІМЕІ для боротьби з торгівлею контрафактними мобільними пристроями”, „Роль і сфера застосування Системи GSMA з розподілу ІМЕІ”, „Номери IMEI та контрафактні мобільні пристрої” тощо.

Під час обговорення внесків делегація Українського державного центру радіочастот надала інформацію стосовно практичного досвіду УДЦР з впровадження і експлуатації Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України, складовою частиною якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ.

Українські фахівці ознайомили учасників засідання з результатами аналізу заходів, проведених адміністраціями зв’язку і регуляторними органами держав-членів МСЕ, які спрямовані на викорінення на національному і регіональному рівнях такого явища як контрафактні мобільні термінали.

Більшість учасників групи доповідачів підтримали запропоновані внески України. Разом з тим, були й намагання заблокувати подальшу розробку та прийняття рішення щодо документу з контрафактного обладнання. Найбільше занепокоєння у противників документу викликали пропозиції України до певних розділів документу, які, зокрема, створюють підвалини для проведення подальших досліджень МСЕ-Т і розробки єдиної Рамкової Рекомендації МСЕ-Т щодо спільного використання інформації на міжнародному рівні, створення антиконтрафактної бази даних, спільного використання існуючих баз даних, запобігання перепрограмуванню або дублюванню ідентифікаторів обладнання і серійних ідентифікаційних номерів тощо.

Делегації, що підтримали документ, високо його оцінили та підкреслили корисність наведених у внеску Адміністрації зв’язку України практичних прикладів спеціальних заходів, пов’язаних з вирішенням проблеми контрафактних мобільних телефонів на національному та регіональному рівнях.

Також делегація УДЦР спільно з представником Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ представили документ для інформування та врахування РГ3 і Групою доповідачів Q8/11 інформації стосовно організації практичного Семінару МСЕ „Контрафактна продукція: Зробимо ІКТ частиною рішення”. Семінар запропоновано провести в Києві 28–29 квітня 2014 року.

Start typing and press Enter to search