Вивчення функціональних та технічних характеристик систем радіомоніторингу та можливості їх використання в системі радіомоніторингу Українського державного центру радіочастот – такою була мета відвідування фахівцями УДЦР англійського міста Кембридж, куди їх запросила компанія „GRFS Ltd”.

 

Українським спеціалістам запропонували ознайомитися з удосконаленою стаціонарною системою аналізу радіочастотного спектру в реальному часі (RFeye Spectrum Monitoring System) та системою радіомоніторингу мобільного використання (Mobil Spectrum Monitoring System).

 

Як відзначив начальник відділу науково-методичного забезпечення УДЦР Вадим Благодарний, спектр розробок британської компанії досить широкий – від антенних систем до функціонально завершених апаратно-програмних комплексів, якими оснащуються підрозділи радіомоніторингу державного регулятора у сфері користування радіочастотним ресурсом Великобританії – Office of Communication.

 

Підвищити ефективність системи радіомоніторингу УДЦР, за його словами, можна шляхом її поетапного оснащення розробками компанії „GRFS Ltd”, зокрема програмними мобільними та стаціонарними комплексами, а також сенсорами RFeye Roof Box.

 

Під час відрядження представники УДЦР також відвідали Центр радіомоніторингу державного регулятора у сфері використання радіочастотного ресурсу Великобританії, де ознайомилися з його структурою та завданням, а також досвідом практичної роботи.

 

Учасники української делегації підкреслюють, що розробки колег з Великобританії є досить цікавими для УДЦР. Врахування новітніх розробок при подальшому вдосконаленні вітчизняної системи радіомоніторингу дозволить значно поліпшити ефективність оцінювання ступеню використання радіочастотного спектру в Україні.

Start typing and press Enter to search