Запобігти правопорушенням у сфері зв’язку – таким є лейтмотив співпраці співробітників Служби безпеки України та фахівців Українського державного центру радіочастот. Вони в черговий раз продемонстрували високий рівень професіоналізму та злагодженості у діях.

Днями спільними зусиллями вони припинили протиправні дії групи осіб, які застосовуючи комплекс пристроїв і керуючи ними дистанційно, втручались в роботу мереж електрозв’язку. Це призводило до порушення встановленого порядку маршрутизації міжнародного телефонного трафіку.

Обладнання вилучено. Підозрювані у скоєнні злочину затримані.

Діяння групи осіб підпадають під дію ст. 361 Кримінального Кодексу України.

 

Для довідки

Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, карається штрафом від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Start typing and press Enter to search