Про це прес-службі УДЦР повідомила начальник Центральної філії держпідприємства Валентина Весна, яка тимчасово опікується і питаннями Донецької філії.

Вона відзначила, що днями на території Донеччини – в м. Маріуполь та Краматорськ, проводилися спільні зі Службою безпеки України оперативні заходи, які були направлені на виявлення та припинення роботи незаконно діючих пристроїв. Зафіксоване фахівцями УДЦР та співробітниками СБУ обладнання використовувалося власниками без відповідної реєстрації, що є порушенням Закону «Про радіочастотний ресурс України».

Валентина Весна зазначила, що встановлені у незаконний спосіб пристрої можуть не відповідати українським стандартам, впливати на радіочастотне середовище, створювати завади для інших радіоелектронних засобів, а в деяких випадках можуть складати загрозу для здоров’я та безпеки громадян.

В ході відпрацювання завдань і складення відповідних протоколів співробітники СБУ роботу НДП припинили, а радіоелектронні засоби вилучили.

Співпраця Українського державного центру радіочастот з правоохоронними органами з виявлення порушників у телекомунікаційній сфері дає позитивні результати.

Нещодавно, наприклад, фахівці Полтавського обласного відділу Північно-Східної філії УДЦР спільно з СБУ викрили та заблокували незаконну роботу програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу, за допомогою якого був створений неконтрольований міжнародний канал зв’язку, що використовувався терористами «ДНР/ЛНР» для спілкування з російськими кураторами.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search