Спільними зусиллями фахівців Донецької філії Українського державного центру радіочастот, Східного управління Державної інспекції зв’язку, ДАІ ГУМВС в Донецькій області проведено оперативні заходи з виявлення та усунення порушень законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом із застосуванням РЕЗ на автотранспортних засобах, які здійснюють пасажирські перевезення.

 

Під час виконання оперативного плану „Перевізник” представником Східного управління ДІЗ складено 6 протоколів про вчинення адміністративних порушень за ст.146 Кодексу України про адміністративні порушення.

 

Треба зазначити, що подібна робота щодо дотримання Закону України „Про радіочастотний ресурс України” проводиться і в інших регіонах. Нещодавно, наприклад, оперативна група, до складу якої увійшли спеціалісти Луганської філії УДЦР, СУ ДІЗ, УМВС України, виявила та припинила роботу декількох мобільних радіостанцій мереж радіотелефонного зв’язку диспетчерських служб таксі, базової станції мережі широкосмугового радіодоступу до Інтернет, що експлуатувалися без ліцензії Національної комісії з питань регулювання зв’язку на право користуванням радіочастотним ресурсом та дозвільних документів на експлуатацію засобів зв’язку від Українського державного центру радіочастот.

 

За фактами незаконного користування радіочастотним простором України до суб’єктів господарювання застосовані заходи відповідно до чинного законодавства України – складено протоколи про адміністративне порушення за ст.146 Кодексу України про адміністративне порушення. Радіоелектронні засоби, що експлуатувались в незаконний спосіб, у користувачів  вилучені.

 

Для довідки:

 

Діяльність оперативних груп здійснюється на підставі Інструкції „Про порядок взаємодії Державної інспекції зв’язку, Українського державного центру радіочастот та органів внутрішніх справ України з питань запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку”, що діє з 10 липня 2008 року.

 

У ході перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у 2008 році Державною інспекцією зв’язку виявлено 564 порушення.  ДІЗ складено 484 протоколи про вчинення адміністративних порушень відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення. За цей же період працівниками МВС України вилучено 169 незаконно діючих РЕЗ та ВП.

Start typing and press Enter to search