Завдяки оперативним та ефективним заходам спеціалістів Херсонської філії Українського державного центру радіочастот та силових структур області виявлено та припинено роботу незаконно діючого пристрою, який створював радіозавади диспетчерам британської авіакомпанії.

 

Незаконно діючий радіоелектронний пристрій належав власнику, який мешкав в одному із районних центрів Херсонської області. Зазначимо, що „полювання” на радіоаматора відбувалося тривалий час. Певною проблемою у виявленні передавального пристрою було те, що зловмисник вмикав апаратуру переважно вночі.

 

Кримінальну справу за обвинуваченням „радіоаматора” за ознаками злочину, передбаченого ст. 361 ч. 1 Кримінального кодексу України, розглянуто по суті. Власнику незаконно діючого пристрою винесено обвинувачувальний  вирок.

 

Робота з пошуку та знешкодження НДП проводиться і в інших регіонах України. Нещодавно, наприклад, групою радіочастотного моніторингу Волинської філії УДЦР під час технічного радіоконтролю виявлено 3 незаконно діючих пристрої. Із них – одна базова станція мережі стільникового радіозв’язку та 2 базові станції широкосмугового радіодоступу. Також успішно виявлено та усунено джерела радіозавад радіоелектронним засобам керування повітряним рухом Міністерства оборони України.

 

Власників НДП встановлено. Уповноваженими особами Державної інспекції зв’язку та органів УМВС України в Волинській області у порушників вилучені радіоелектронні засоби. Матеріали про адміністративне порушення за ч. 1 ст. 146 направлені до суду.

Start typing and press Enter to search